Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Red Jonaprince – jeszcze sprzedawalny, ale…

2019-05-15 16:03

Sytuacja na rynku jabłek deserowych pozostaje wciąż trudna, chociaż zimna tegoroczna wiosna ożywiła nadzieje wielu producentów na lepszą końcówkę sezonu. Na razie jednak ceny nie rosną, a o kupca na deserowe jabłka wciąż niełatwo. Nawet w przypadku tych najpopularniejszych odmian.

A niestety Red Jonaprince do tych najpopularniejszych wcale nie należy. W kwietniu i maju popyt na, jak go nazywa wielu, „Prinsa” wyraźnie się skurczył. Co prawda są to wciąż jabłka „sprzedawalne”, ale dużo gorzej niż w styczniu. Wtedy w skupach ceny tej odmiany (kal. 70+, do eksportu) były na poziomie 0,75 – 0,80 zł/kg. Teraz jest to 0,55 - 0,60 zł/kg. Różnica wyraźna.

Można oczywiście powiedzieć, że ceny Jonaprince’a pozostały wyższe niż innych czerwonych odmian, ale dla sadowników, przy takich poziomach tych cen, to żadna pociecha. Niestety ceny jak z kwietnia 2018 (2,40 zł/kg) nie zdarzają się często. Jednak nawet w zeszłym sezonie – z dużym niedoborem jabłek, ta odmiana w maju traciła i jej ceny spadły do 1,80 zł/kg. Uczestnicy rynku wskazują, że problemem jest jakość. Red Jonaprince gorzej niż inne czerwone odmiany znosi długie przechowywanie.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE