Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1919 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Kiwiberry – mix kiwi i owoców jagodowych

  |   Źródło:
Sofruileg, europejska firma, która specjalizuje się we wprowadzaniu na rynek nowych gatunków owoców, niedawno zaprezentowała swój najnowszy produkt pod nazwą Nergi.

Owoce kiwiberry to owoce, które z wyglądu przypominają jagody, ale smakują jak kiwi. Ich wnętrze po przekrojeniu przypomina kiwi, którego jednak nie trzeba obierać ze skórki. Kiwiberry są bogate w witaminy, minerały i antyoksydanty.

François Lafitte, kierownik zarządu firmy Sofruileg, wierzy, że owoce Nergi mają wielką na rynku Europejskim. Lafitte dodaje, że w nadchodzącym sezonie firma planuje sprzedać 200 tys. opakować tych owoców, a w ciągu nadchodzących 10 lat chce zwiększyć rynek zbytu do 10 tys. ton.

Owoce nazwane przez firmę Sofruileg owocami Nergi to Aktinidia ostrolistna, nad promocją której od kilku lat pracują polscy naukowcy. Jak dotąd w naszym kraju owoce te uprawiane są tylko na skalę amatorską, jednak w ostatnim czasie prowadzone są próby sadzenia pierwszych plantacji z uprawą towarową.

 

Słowa kluczowe: kiwi, aktinidia ostrolistna

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.