Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 1365 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Belgia – wysoki popyt na maliny

Maliny
  |   Źródło:
Mimo zamkniętego sektora HoReCa popyt na belgijskie maliny jest wysoki.

Pierwsze maliny są ponownie dostępne w firmie Devlieghere w Veldegem w Belgii. „W tym roku zaczęliśmy sezon tydzień później niż w roku ubiegłym, ponieważ zależało nam na szybkim starcie” - mówi Filip Devlieghere. „Podaż jest wciąż stosunkowo niewielka, ale spodziewamy się, że wolumen wzrośnie w ciągu kilku tygodni. Maliny wychodzą ze szklarni do lipca, po czym przechodzimy na maliny pod osłonami przeciwdeszczowymi.
Od września przeprowadzimy drugą rundę zbioru w szklarniach.”

„Popyt na maliny belgijskie jest obecnie bardzo duży, mimo że branża gastronomiczna nie jest jeszcze otwarta. Mamy coraz większy popyt ze strony restauracji i firm cateringowych, gdzie ludzie mogą odbierać jedzenie, ale w tej chwili nasza sprzedaż na miejscu również jest bardzo dobra”- mówi Filip. „Jak dotąd jesteśmy zadowoleni z jakości malin. Pierwsze maliny są tradycyjnie mniejsze, ale za kilka tygodni owoce będą znacznie większe.”

„W ubiegłym roku mieliśmy dobry sezon pod względem cen do początku października, ale potem szybko się pogorszył. W połowie listopada przestaliśmy nawet zbierać dla hurtu, ponieważ konkurencja z zagranicy wzrosła, a jakość była nieco niższa. W tym czasie wybieraliśmy naszych stałych klientów. Mamy nadzieję, że w tym roku restauracje i sprzedawcy na rynku będą mogli wkrótce ponownie uruchomić w pełni swoją działalność ”, podsumowuje Devlieghere.

Podobne
Maliny
2020-04-28 11:00
Drogie maliny z importu
Malina w końcówce kwietnia to owoc luksusowy, co widać po jej cenach. Do tego w bieżącym sezonie trudno dostępny na polskim rynku. Jak to będzie rzutować na sezon malin krajowych?
czytaj więcej
Maliny mrożone
2020-04-17 10:00
Import malin mrożonych w 2019 r.
Wzrost importu malin mrożonych do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Maliny
2020-04-15 14:00
Serbia – producenci oczekują wysokich cen malin
Serbscy producenci oczekują wysokich cen malin w tym sezonie. Głównym problemem dla nich jest brak rąk do zbierania owoców.
czytaj więcej
Maliny
2020-04-14 08:00
Import malin w 2019 r.
Bardzo duży wzrost importu świeżych malin do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Maliny
2020-03-26 10:00
Eksport malin w 2019 r.
Duży spadek eksportu świeżych malin z Polski w relacji rok do roku, zwłaszcza w ujęciu ilościowym. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.