Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1814 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – Murcja to także producent mandarynek

Mandarynki
  |   Źródło:
Murcja jest trzecim co do wielkości producentem mandarynek w Hiszpanii, czytamy na portalu www.freshplaza.com, który przytacza informacje miejscowego źródła larazon.es.

Region Murcji zajmuje trzecie miejsce na liście głównych regionów uprawiających mandarynki w Hiszpanii. Pozostaje tylko za regionami Walencja i Andaluzja. W kampanii 2018-2019, która zakończy się w kwietniu, ostateczny wolumen ma osiągnąć poziom 133.911 ton, czyli o 8,2 procent więcej niż przed rokiem.

W sumie na uprawy mandarynek w Murcji jest przeznaczonych 5 700 hektarów. Spośród nich 5000 hektarów uważa się za w pełni produktywne, a pozostałe to młode plantacje poniżej trzeciego roku życia, które nie przynoszą jeszcze znacznej ilości owoców.

Sprawia to, że mandarynki stanowią 14 procent powierzchni upraw owoców cytrusowych Murcji, o czym poinformował szef Rady ds. Gospodarki Wodnej, Rolnictwa, Hodowli i Rybołówstwa, Miguel Angel del Amor (jest to agenda autonomicznego rządu regionalnego – przyp. tłum.), który wyjaśnił, że głównymi obszarami produkcji są Campo de Cartagena, dolina Guadalentín i Vega del Segura.

Jeśli chodzi o odmiany owoców, 60 procent to klementynki, a pozostałe to późne odmiany hybrydowe. "Ogólnie rzecz biorąc, produkcja mandarynek zarejestrowała wzrost o ponad 20 procent w ciągu ostatnich pięciu lat."

Del Amor przypomniał, że 53 440 ton tego owocu cytrusowego zostało sprzedanych przez region w poprzedniej kampanii, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wartość rynkowa tych przesyłek wyniosła blisko 49 milionów euro.

Podobne
Mandarynki
2019-01-22 11:02
Import mandarynek po III. kw. 2018 r.
Mniejszy import mandarynek i klementynek w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za trzeci kwartał 2018 roku.
czytaj więcej
Marihuana w mandarynkach
2018-12-31 17:03
Marihuana w mandarynkach
Centralne Biuro Śledcze Policji przejęło w okolicach Zduńskiej Woli 112 kilogramów marihuany, przemyconej do Polski z Hiszpanii.
czytaj więcej
Import mandarynek do Polski w I kw. 2018 roku
2018-07-31 18:04
Import mandarynek do Polski w I kw. 2018 roku
Prezentujemy dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące importu mandarynek wraz z klementynkami do Polski w I kw. 2018 roku.
czytaj więcej
Mandarynki coraz droższe
2018-04-20 11:12
Mandarynki coraz droższe
Powoli kończy się sezon na cytrusy z Hiszpanii. Jak obecnie wygląda sytuacja cenowa dla mandarynek i pomarańczy?
czytaj więcej
Egipskie mandarynki cofnięte z portu Novorossiysk
2018-04-09 15:08
Egipskie mandarynki cofnięte z portu Novorossiysk
Rosyjska służba fitosanitarna Rosselchoznadzor odkryła sporą partię owoców cytrusowych porażonych przez groźnego szkodnika.
czytaj więcej
Argentyna: niedługo rozpocznie się sezon mandarynkowy
2018-03-03 12:32
Argentyna: niedługo rozpocznie się sezon mandarynkowy
Eksport mandarynek do krajów europejskich rozpocznie się już w niedługiej przyszłości. Eksporterzy mówią, że w przyszłym tygodniu.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.