Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 27 maja 2020. Od wczoraj dodano 2383 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Więcej owoców kaki

Kaki
  |   Źródło:
Podaż owoców kaki importowanych z Hiszpanii znacząco wzrosła w ostatnich dniach, ale wkrótce może być ich znowu mniej.

Sezon na kaki wystartował w Polsce z początkiem listopada. Od tamtego czasu zdążyło się sporo zmienić w handlu tymi owocami. Ich podaż znacząco wzrosła, bo więcej pozyskiwano kaki na miejscu w Hiszpanii. To typowy kierunek w rozwoju sytuacji na rynku tychże owoców.

Od początku miesiąca hurtowe ceny w ofertach bezpośrednich importerów znacząco spadły dzięki temu wzrostowi podaży. Wówczas żądano za hiszpańskie kaki 1,67-2,50 zł/szt., teraz to 1,20-1,38 zł/kg. Ale z Hiszpanii napływają niepokojące informacje o pogodzie, które mogą się przełożyć również na sytuację cenową na rynku owoców kaki.

Ostatnie dni przyniosły bowiem ulewne opady deszczu. Czy dotkną one plantacje kaki (zlokalizowane głównie w regionie Walencji, chociaż ostatnio mocno rozwija się uprawa tych owoców również w rejonie Huelva)? Zobaczymy. Ale jeśli tak, to możemy mieć powtórkę z zeszłego roku, gdy niekorzystne warunki pogodowe w grudniu wpłynęły na poziom cen tych owoców.

Podobne
Kaki
2019-11-15 13:24
Globalny rynek kaki
Portal www.freshplaza.com przedstawił opis światowego rynku owoców kaki.
czytaj więcej
Kaki
2019-11-08 13:20
Hiszpańskie kaki już na polskim rynku
Hiszpańskie kaki zawitało na polski rynek. Podaż tych owoców w ostatnim czasie zaczęła rosnąć a ceny spadły. Ile dziś kosztują te coraz popularniejsze na naszym rynku owoce?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.