Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 22 września 2020. Od wczoraj dodano 2656 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Mołdawia – wyższe zbiory owoców

Jabłka
  |   Źródło:
Zbiory owoców w Mołdawii są wyższe od prognozowanych, informuje portal east-fruit.com.

Według danych opublikowanych w tym tygodniu przez Krajowe Biuro Statystyczne Mołdawii, w 2018 roku kraj ten wyprodukował 884 tys. on owoców, w tym owoców jagodowych oraz orzechów. To o 28 procent więcej niż rok wcześniej (666 tys. ton).

Produkcja samych owoców wyniosła 851 tys. ton, czyli 133 procent tego, co zebrano w tej kategorii w roku 2017 (654 tys. ton). Warto zauważyć, że statystyki zbiorów owoców znacznie przekraczają wcześniejsze oficjalne prognozy w tej sprawie.

Na początku jesieni 2018 roku Ministerstwo Rolnictwa, Rozwoju Regionalnego i Środowiska Mołdawii (MADRM) przewidywało obfite zbiory owoców, ale szacowano je na poziomie 725 tys. ton. Do końca jesieni prognozy zwiększono o 100 tys. ton. W grudniu zaś przedstawiciele ministerstwa zauważyli, że faktyczna ocena danych ministerialnych dotyczących plonów owoców prawdopodobnie zostanie skorygowana w dół ze względu na problemy ze zbiorem pozostałości jabłek i śliwy w listopadzie. W sadach miało bowiem pozostać wiele owoców. Jednak Biuro Statystyki opublikowało bardziej optymistyczny raport o zbiorach owoców.

Zbiory jabłek w 2018 roku, według tych statystyk, nieznacznie przekroczyły poziom 600 tys. ton, co odpowiada prognozie ministerialnej. W 2017 roku, według Krajowego Biura Statystyki, zbiory jabłek brutto w kraju wyniosły 487 tys. ton.

Podobne
Owoce jagodowe
2019-01-30 08:17
Mołdawia – problem w sektorze owoców jagodowych
W sektorze owoców jagodowych w Mołdawii występuje dotkliwy brak wykwalifikowanych specjalistów, o czym pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Jabłka
2019-01-23 11:45
Mołdawia – drożej za jabłka
Od początku 2019 roku wzrosły ceny mołdawskich jabłek przeznaczonych do eksportu na rynek rosyjski, ale zwyżka nie była duża. Pisze o tym portal east-fruit.com.
czytaj więcej
źródło foto: east-fruit.com
2019-01-17 09:00
Mołdawia śnieg nie uszkodził sadów
Duże opady śniegu w Mołdawii nie spowodowały uszkodzeń sadów w Mołdawii, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Jabłka
2019-01-07 09:00
Rosja zniosła cła na mołdawskie owoce, ale…
Rosja okresowo zniosła cła na owoce sprowadzane z Mołdawii, w tym jabłka. Jednak mołdawscy producenci i handlowcy, o czym pisze portal east-fruit.com, widzą w tej sytuacji nie tylko plusy.
czytaj więcej
Mołdawia: jabłka topowym gatunkiem owoców
2018-12-06 12:08
Mołdawia: jabłka topowym gatunkiem owoców
Spośród wszystkich gatunków jabłek produkowanych w Mołdawii, zdecydowaną większość stanowią jabłka, a ten rok jest rekordowo wysoki.
czytaj więcej
Mołdawia eksportuje coraz więcej owoców jagodowych
2018-12-05 11:03
Mołdawia eksportuje coraz więcej owoców jagodowych
W 2018 roku produkcja owoców jagodowych w Mołdawii wzrosła o kilkanaście proc. W przypadku eksportu tych owoców wzrost był znacznie większy.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.