Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2300 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Znacznie drożej niż jesienią?

  |   Źródło:
Jak obecnie wygląda handel orzechami włoskimi? Jakie ceny obowiązują na te orzechy na poszczególnych giełdach?

Sytuacja w handlu orzechami włoskimi z upływem czasu w tegorocznym sezonie zmieniła się poniekąd na niekorzyść kupujących. Wszystko za sprawą sukcesywnego wzrostu cen i powolnego spadku podaży. Obecnie ceny na poszczególnych giełdach są średnio o 20 proc. wyższe niż na jesieni. Trzeba jednak przyznać, że sam początek sezonu 2017/2018 był nieco tańszy niż przed rokiem.

Na lubelskiej Elizówce, gdzie jeszcze jesienią ceny zaczynały się od 7,00 zł za kilogram, dziś kosztują od 8,00 do 11,00 zł za kilogram. Na podwarszawskich Broniszach w dniu dzisiejszym niełuskane orzechy włoskie można kupić w cenie 7,00 do 12,00 zł/kg (ceny bez Jaśków). Na Zjazdowej w Łodzi orzechy włoskie oferowane są w cenie 8,00 - 12,00 zł/kg, a na WGRO w Poznaniu niełuskane orzechy włoskie można kupić w cenie 9,00 - 14,00 zł za kilogram. Na wrocławskiej giełdzie Targpiast jest nieco taniej, tj. od 8,00 do 9,00 zł za kilogram. Na PCRT Białystok niełuskane orzechy włoskie dziś oferowane są od 14,00 do nawet 20,00 zł za kilogram, a na giełdzie Rybitwy w Krakowie od 8,00 do 15,00 zł za kilogram.

 

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.