Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 9 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3774 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cytryny staniały, ale limonki…

  |   Źródło:
Ceny cytryn spadły do poziomu akceptowalnego przez klientów, a jak to wygląda w przypadku limonek, które przez pewien okres czasu konkurowały z cytrynami? Ile dziś kosztują limonki? Można naprawdę się zdziwić!

Cytryny ze względu na zmianę kraju ich pochodzenia szybko staniały z pułapu kilkunastu złotych do kilku złotych za kilogram i to na poziomie handlu detalicznego. Wymiana argentyńskiego towaru na turecki i hiszpański dała oddech zmęczonym już tą sytuacją klientom, którzy nie tak rzadko sięgali po limonki zamiast cytryny oferowane w pewnym momencie praktycznie w tych samych cenach.

Cytryny staniały i wszystko wróciło do normy, limonki jak się okazuje nie chciały być gorsze. Od pewnego czasu polscy importerzy obok brazylijskich limonek importują także owoce z Meksyku, które, co ciekawe są dziś znów w praktycznie tych samych cenach co cytryny… te tańsze, tureckie cytryny.

Brazylijskie limonki kosztują obecnie 42,00 – 48,00 zł za 4,5 kg karton (9,33 – 10,66 zł/kg brutto). To całkowicie normalna, przeciętna cena dla owoców tego gatunku pochodzących z Brazylii. Większość sezonu ceny limonek pozostają na takim lub bardzo zbliżonym poziomie i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jeśli chodzi o owoce z Meksyku sytuacja jest jednak dość nietypowa i tak tanich limonek nie było już dawno. Karton 4 kg oferowany jest przez importerów w cenie 18,00 – 20,00 zł co daje cenę za kilogram w małym hurcie na poziomie 4,50 – 5,00 zł.

 

 

 

 

Podobne
Wzrost światowej produkcji owoców cytrusowych
2014-09-23 19:44
Wzrost światowej produkcji owoców cytrusowych
USDA podsumowała kończący się sezon cytrusowy. Oszacowano zbiory poszczególnych gatunków. Których zebrano więcej jak w zeszłym sezonie, a których mniej?
czytaj więcej
Limonki
2014-09-18 11:37
Brazylia: rośnie eksport limonek do Europy
Tegoroczny sezon jest nietypowy. Europejczycy kupują coraz więcej limonek. Czym jest spowodowana ta sytuacja w handlu?
czytaj więcej
Limonki
2014-09-02 13:49
Wzrost popytu na limonki?
Zmienia się sytuacja na rynku owoców cytrusowych. Owoce uważane do tej pory za towar drogi i ekskluzywny powszednieje, za to towar uznawany za powszechnie dostępny i tani staje się zbyt kosztowny dla przeciętnego „Kowalskiego”.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.