Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 27 maja 2020. Od wczoraj dodano 2313 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – przez deszcze spadnie podaż cytrusów

Cytrusy
  |   Źródło:
„Deszcz w Hiszpanii zmniejszy ilość owoców cytrusowych w najbliższych dniach”, mówi przedstawiciel hiszpańskiej firmy.

„Od zeszłego poniedziałku ludzie spieszą się na zakup owoców cytrusowych z powodu koronawirusa. Zapotrzebowanie jest szczególnie wysokie na grejpfruty, cytryny i pomarańcze”, wyjaśnia Xavier Rosario z hiszpańskiej firmy Louis Rosario. Zapotrzebowanie rośnie na wszystkich rynkach.

W nadchodzących dniach firma spodziewa się zmniejszenia dostępnych wolumenów. „W Hiszpanii zaczął padać tydzień temu. Dopóki pada deszcz, nie można zbierać owoców, a zapasy zaczynają się kończyć. Zapasy w magazynie mogą skończyć się na początku tygodnia.” Oprócz deszczu zbieracze stoją także przed innymi wyzwaniami, takimi jak egzekwowanie nowych standardów sanitarnych. „Na przykład zbieracze muszą zachować odległość 2-2,5 metra od siebie.”

Xavier dodaje, że niektóre stacje pakowania już korzystają z prawa do odstąpienia od umowy. „Niektóre stacje działają w tej chwili z połową personelu, więc nie są w stanie zapewnić planowanych ilości”.

Jeśli chodzi o logistykę, Louis Rosario nie ma problemu z zaopatrzeniem swoich klientów. „Logistyka idzie równie dobrze, jak przed kryzysem koronawirusa. Jednak tempo dostaw zmęczy naszych kierowców. Kolejnym wyzwaniem jest to, że środki bezpieczeństwa nie pozwalają na więcej niż jedną osobę na ciężarówkę.”

Dwie drużyny, które nigdy się nie spotykają
Aby zmniejszyć ryzyko, personel firmy Louis Rosario został podzielony na dwa zespoły, które pracują na przemian. Są w biurze co drugi dzień i nigdy się nie spotykają. „W przypadku, gdy jedno z nas dostanie koronawirusa, drugi zespół nadal będzie mógł utrzymać działalność firmy. Chcieliśmy zmniejszyć ryzyko o połowę.”

Wreszcie Xavier zastanawia się, czy kontekst koronawirusa doprowadzi do sytuacji inflacyjnej w przypadku owoców i warzyw. „Cena owoców cytrusowych już rośnie. Zyskały one nawet 20 centów za kilogram. Czy konsumenci będą płacić więcej?”

Podobne
Pomarańcze
2020-03-20 14:00
Egipt – eksport cytrusów to teraz wyzwanie
„Dostarczenie naszych owoców do Chin jest obecnie dość trudne”, mówi dla portalu freshplaza.com egipski handlowiec.
czytaj więcej
Cytrusy
2020-03-19 13:00
RPA – rekord w eksporcie cytrusów?
Sektor cytrusowy w RPA oczekuje rekordowego sezonu eksportowego.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.