Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 27 października 2020. Od wczoraj dodano 4226 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – zatrzymano egipskie pomarańcze

Pomarańcze
  |   Źródło:
Siedemdziesiąt dwie tony zainfekowanych pomarańczy egipskich nie wjechało do Rosji, zatrzymane przez rosyjskie służby fitosanitarne, o czym pisze portal east-fruit.com.

Kierownictwo Rossielchoznadzoru dla Terytorium Krasnodarskiego i Republiki Adygei poinformowało, że podczas kontroli dwóch partii pomarańczy (72 tony), które przybyło z Egiptu do portu morskiego „Noworosyjsk”, ujawniono na tych owocach obecność organizmów, które mają w Rosji status kwarantannowy. Były to muszki owocanki południówki.

Według agencji informacyjnej „Kazach-Zierno” obecność i żywotność tego szkodnika potwierdzają wnioski z kontroli stanu fitosanitarnego produktów.

Zgodnie z zasadami i przepisami dotyczącymi zapewnienia kwarantanny roślin w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się obiektu kwarantannowego na terytorium Federacji Rosyjskiej, zakażonym pomarańczom zablokowano przywóz do kraju.

Według Rossielchoznadzoru, owocarka południówka (Ceratitis capitata Wied.) należy do grupy najbardziej niebezpiecznych i szkodliwych rodzajów obiektów kwarantannowych, uszkadzających owoce moreli, jabłek, śliwek, wiśni, pomidorów i ponad 200 gatunków innych roślin. Larwy żerujące na owocach, powodują uszkodzenie skóry, gdy muchy składają jaj, co powoduje rozwój pleśni i gnijących owoców.

Podobne
Pomarańcze
2019-03-14 08:50
Rośnie rola Egiptu na rynku pomarańczy
Egipt szybko zyskuje na ważności, jeśli chodzi o jego udział w globalnym rynku pomarańczy, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-25 13:23
Pomarańcze – wysoka podaż utrzymuje ceny
Podaż importowanych pomarańczy na polskim rynku hurtowym pozostaje wysoka, a to przekłada się na ceny tych owoców.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-21 18:39
Holandia – dobry popyt na hiszpańskie pomarańcze
Pomimo, że podaż cytrusów utrzymuje się na wysokim poziomie, to popyt na pomarańcze z Hiszpanii pozostaje wysoki, informuje portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-14 13:00
Rośnie konkurencja na rynku pomarańczy
W bieżącym sezonie zimowym pomarańcze na polskim rynku hurtowym pozostają relatywnie tanie. A w kolejnych tygodniach mogą być jeszcze tańsze. Z czego to wynika?
czytaj więcej
Pomarańcze
2019-02-04 13:00
Ceny pomarańczy – zmiany, ale tylko niewielkie
Niewielki wahnięcia bez ustalonego trendu, choćby w wymiarze krótkookresowym – tak wygląda obecnie hurtowy rynek pomarańczy. Do tego amplituda tych wahnięć ma bardzo ograniczony zakres.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.