Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 3188 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Owoce  »  Porzeczki  »  Porzeczki umocniły ceny

Porzeczki umocniły ceny

Porzeczki
  |   Źródło:
Bieżące zbiory porzeczek pozostają niskie, co rzutuje na dynamikę skupu tych owoców oraz ich ceny.

Podaż porzeczek pozostaje ograniczona. Na tyle, że z jednej strony nie ma mowy o spadku cen, z drugiej niektórzy wstrzymują ich skup. A przecież kampania skupu tych owoców wystartowała z opóźnieniem, co też ma swoje przełożenie na dynamikę cen.

Jeszcze niedawno problemem były upały i brak deszczu. Teraz wegetację opóźnia to, że jest chłodniej (a przy tym, w wielu regionach kraju, wciąż brakuje opadów deszczu). Jednym słowem wciąż pod górę.

Problemy z dostępnością porzeczki znajdują swoje odbicie w cenach skupu. Jeśli chodzi o porzeczkę czerwoną, to fakt faktem jest ona w tym sezonie relatywnie tania. Jej ceny skupu pozostają niższe niż w latach ubiegłych. Ale należy także zauważyć, iż od kilku dni zamiast nadal spadać, to ceny te rosną. I coraz więcej firm znów płaci za czerwoną porzeczkę 1,00 zł/kg. Cena minimum to 0,70 zł/kg, ale widać tu wyraźny trend zwyżkowy.

Ceny porzeczki czarnej też nie spadają. Co więcej w jej przypadku ich przeciętny poziom jest wyższy niż w latach ubiegłych. W skupie za czarną porzeczkę płaci się obecnie 0,80 – 1,20 zł/kg, ale o ile w zeszłym tygodniu ceny spadały, to obecnie się umacniają i poziom powyżej złotówki zdarza się zdecydowanie częściej.

Podobne
Czarna porzeczka
2019-07-04 14:00
Czarna porzeczka – pierwsze ceny w skupie
Dużo niepewności i wyczekiwania było widać wśród producentów czarnej porzeczki przed startem sezonu. Pierwsze ceny skupu już są znane.
czytaj więcej
2019-06-25 19:51
Ardanowski: Polska jest 2. na świecie producentem porzeczek i 6. producentem borówek
Polska jest 2. na świecie producentem porzeczek i 6. producentem borówek - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że poszukiwanie nowych rynków zbytu to zadanie rządu, ale za sprzedaż odpowiadają przedsiębiorcy w tym producenci i przetwórcy.
czytaj więcej
Porzeczki czerwone
2019-06-24 19:25
Zaczyna się sezon porzeczek
Pierwsze krajowe porzeczki pojawiły się na rynku hurtowym, chociaż oczywiście do sezonu skupu owoców na przemysł musi upłynąć jeszcze trochę czasu.
czytaj więcej
Porzeczki
2019-06-06 08:00
Rynek porzeczek i agrestu w UE
Poniżej zamieszczamy kluczowe dane z raportu o unijnym rynku porzeczek i agrestu z raportu opublikowanego przez IndexBox.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.