Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 23 luty 2020. Od wczoraj dodano 1659 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Śliwki wciąż obecne na giełdzie

  |   Źródło:
Mamy już grudzień, ale w alejkach lokalnych giełd można wciąż spotkać producentów śliwek. Jest to jeszcze towar krajowy, jednak na wykończeniu. A ile kosztują obecnie krajowe śliwki?

Choć niewielka już podaż nie pozwala na handel śliwkami na skalę wielkohurtową, a tym bardziej na eksport, polskie śliwki wciąż można spotkać na lokalnych giełdach. Najlepiej radzi sobie z długotrwałym jak na ten gatunek przechowywaniem odmiana President, która dostępna jest do dziś w naprawdę dobrej kondycji. Niektórzy do tej pory zachowali jeszcze i inne odmiany, choćby Węgierki, jednak ich jakość nie pozostawia wątpliwości - to towar już tylko na przetwory.

Nieznaczna podaż śliwek wpływa jednak na ich ceny, które nie są już tak niskie jak jeszcze jesienią. Oczywiście owoce w słabszej kondycji można kupić już od 1,50 zł za kilogram, jednak za naprawdę ładnego Presidenta trzeba zapłacić nawet i 5,00 zł za kilogram.

Jak informują sprzedający śliwki na giełdach, obecność krajowych owoców powinna się utrzymać co najmniej do końca grudnia. Później pozostanie nam tylko towar z importu, który już dziś dostępny jest w sprzedaży w cenie od 3,00 do nawet 8,00 zł za kilogram.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.