Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 18 września 2020. Od wczoraj dodano 3639 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania: kampania truskawkowa będzie opóźniona?

  |   Źródło:
Tegoroczna kampania truskawkowa w Hiszpanii rozpocznie się jednak później niż wcześniej zapowiadano.

Zbiory truskawek zostały bowiem opóźnione z powodu ulewnych deszczy odnotowanych kilka tygodni temu. W tym czasie zazwyczaj już niektóre owoce trafiają na półki, ale w tym roku konsumenci będą musieli poczekać.

Ulewne deszcze dotknęły gminy w rejonie zachodniego wybrzeża Huelvy, zwłaszcza Lepe, La Antilla, La Redondela i Isla Cristina, gdzie woda wyrządziła szkody kilku farmom zajmującym się głównie uprawą truskawek wczesnych odmian. Zarejestrowane temperatury opóźniły zbiory truskawek, które nadal znajdują się na polach, jeszcze nie w pełni dojrzałe. Zostało to potwierdzone przez kierownika Stowarzyszenia Producentów i Eksporterów Truskawek z Huelvy (Freshuelva), Rafaela Domíngueza, który powiedział, że w poprzednich latach, w okresie od 6 do 8 grudnia, zbiory trwały już w pełni, w tym roku jeszcze im do tego daleko.

Problemy produkcyjne związane z pogodą nie pozostaną bez wpływu na eksport truskawek do krajów Unii Europejskiej. Trzeba zatem się liczyć, że truskawki trafią m. in. do Polski z opóźnieniem niż wstępnie zakładano.

 

Komentarze
2020-04-19
witam poszukuje dostawców troskwek
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.