Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 2308 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Mołdawia – straty przymrozkowi w owocach jagodowych

Źródło foto: east-fruit.com
  |   Źródło:
W pierwszej połowie maja producenci owoców jagodowych na północy Mołdawii ponieśli duże straty mrozu.

Według wstępnych szacunków producentów owoców jagodowych we wsi Kunicha (dystrykt Dondjuszeń) straty w uprawach na polach wynoszą 30–70 procent. Biorąc pod uwagę, że klaster jagodowy w tej wiosce w ciągu ostatnich kilku lat produkował i eksportował do 1 000 ton truskawek - prawie jedną trzecią całkowitego sezonowego eksportu tych jagód z Republiki Mołdawii - możemy założyć, że kraj ten stracił już znaczną część zasobów towarowych tych produktów na dostawy zewnętrzne. Podobny obraz obserwuje się w innych „jagodowych wioskach” na północy Mołdawii.

Niemniej jednak duzi producenci owoców jagodowych zamierzają rozpocząć regularne dostawy truskawek z Mołdawii do Rosji mniej więcej w połowie ostatniej dekady maja. Jak dotąd jest niewiele umów, ale zdaniem rolników eksportujących zapytania rosyjskich nabywców pojawią się, jeśli weźmiemy pod uwagę wysokie ceny wyjściowe truskawek w Federacji Rosyjskiej.

Ale jednocześnie mołdawscy producenci owoców jagodowych sceptycznie podchodzą do perspektywy sprzedaży truskawek na rynku rosyjskim po wysokiej cenie na przełomie maja i czerwca. Ponieważ ich zdaniem w tym okresie na rynku rosyjskim pojawią się lokalne produkty z południowych regionów, a także truskawki z Serbii. Mając to na uwadze, są bardziej skłonni do sprzedaży w połowie przyszłego miesiąca.

Podobne
Truskawki
2020-05-15 08:24
Truskawki – podaż ograniczona, ale rośnie
Truskawek z krajowych upraw wciąż jest mało, ale ich podaż rośnie.
czytaj więcej
Truskawki
2020-05-13 09:00
Sezon truskawek krajowych nabiera tempa
Pogoda co prawda niezbyt sprzyja, ale czas leci i sezon krajowych truskawek nie stoi w miejscu.
czytaj więcej
2020-05-12 17:53
Ceny truskawek 2020 na rynkach hurtowych
Zwiększa się dostępność krajowych truskawek na rynkach hurtowych. Wkrótce rusza także sezon truskawkowy na Targowisku Gminnym w Nowym Przybojewie - „Giełdzie Goławin”. Jak kształtują się obecnie ceny truskawek?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.