Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 13 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3641 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ceny ukraińskich winogron mają wzrosnąć we wrześniu

  |   Źródło:
We wrześniu przewiduje się wzrost cen ukraińskich winogron o około 15 hrywien (0,49 EUR) w związku z importem towarów z innych krajów.

W tym roku ceny większości ukraińskich owoców są niższe niż w latach ubiegłych z powodu sprzyjających warunków pogodowych: wysokich temperatur, a następnie opadów deszczu. Większe zbiory oznaczają automatycznie niższe ceny sezonowych owoców i warzyw. Mogą oczywiście występować różnice. Na przykład jeśli w regionie Odessy będzie zbyt dużo deszczu i plantatorzy nie będą mogli zbierać owoców, ceny mogą wzrosnąć o około 20%.

We wrześniu importowane winogrona znajdą się na półkach ukraińskich supermarketów, szczególnie z innych krajów, takich jak Turcja czy Mołdawia, co wpłynie na poziom cen. Jeśli winogrona można teraz kupić za 25 hrywien za kilogram, we wrześniu będzie to już 35-40 hrywien.

Słowa kluczowe: winogrona, Ukraina, owoce

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.