Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 7 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2344 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Wiśnie na mrożenie jeszcze skupowane

Wiśnie
  |   Źródło:
Popyt na wiśnie do mrożenia wciąż jest aktywny, a to oznacza, że sezon skupowy tych owoców jeszcze trwa. Jak kształtują się ceny?

Za nami początek sierpnia, a popyt na wiśnie do mrożenia w Polsce wciąż jest aktywny. Wygląda więc na to, że znów, potrwa on dłużej. Znów, bo podobnie było w zeszłym roku, gdy główny sezon skupu wiśni na mrożenie kończył się w drugiej dekadzie sierpnia.

Tyle, że rok bieżący i zeszły różnią się zasadniczo realiami cenowymi. Wówczas ceny skupu były bardzo niskie. Od drugiego tygodnia lipca trwał trend zniżkowy i sezon kończył się średnią ceną 0,85 zł/kg.

Teraz mamy ceny zdecydowanie wyższe, mimo faktu, że w końcówce lipca br. doszło do korekty. Ale i tak obecne ceny skupu to 3,00 – 3,40 zł/kg, średnio o 276,5 procent drożej rok do roku (to prawie czterokrotnie drożej). Zakłady przetwórcze płacą 3,50 – 3,60 zł/kg loco rampa, a popyt zgłaszany przez nie jest wciąż wysoki. To wynik niedostatecznej podaży wiśni do mrożenia przez cały tegoroczny sezon. Przypomnijmy, że GUS wstępnie oszacował tegoroczne zbiory na poziomie o 22 procent niższym niż rok temu, co oznacza, że były one mniejsze o około 34 tys. ton. Oczywiście tylko część z tego to owoce na mrożenie, ale taka wyrwa w produkcji musiała odcisnąć swoje piętno na rynku i cenach.

Podobne
Wiśnie
2019-07-31 16:47
Kończy się sezon zbioru wiśni
Sezon zbioru wiśni w Polsce szybko zbliża się do końca. Można pokusić się o pierwsze próby podsumowania.
czytaj więcej
TV Mazovia: ZBIORY WIŚNI.CENOWE SZACHY
2019-07-26 22:32
TV Mazovia: ZBIORY WIŚNI.CENOWE SZACHY
Punkty skupu za owoce do mrożenia płacą około 3 złotych za kilogram. Przy dostarczeniu do przetwórcy stawka wzrasta o 60, 70 groszy.
czytaj więcej
Wiśnie
2019-07-26 13:42
Mniej za wiśnie do przetwórstwa?
Ceny wiśni na mrożenie były w tym sezonie wyższe niż się spodziewano. Od wczoraj jednak na rynku krążą pogłoski o ich spadku. Dlaczego?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.