Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 1022 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia: eksport owoców i warzyw niższy niż przed rokiem

  |   Źródło:
W pierwszych trzech kwartałach 2011 eksport owoców i warzyw z Holandii spadł o 8 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2010 r. Eksport w tym roku wyniósł 1,654 mln ton wobec 1,799 mln ton w 2010 r.

Podstawowy wpływ na ten spadek miał kryzys wywołany zakażeniami E.coli. Skutki tego kryzysu będą nadal odczuwalne, chociaż w samym tylko wrześniu eksport był mniejszy już tylko o 2 proc. niż we wrześniu 2010 r.
Znaczny spadek eksportu odnotowano w przypadku wszystkich większych odbiorców owoców i warzyw z Holandii - Niemiec (-12 proc.), Wielkiej Brytanii (-9 proc.), Rosji (-15 proc.), Francji (-18 proc.).
Wzrósł eksport do Włoch (+2 proc.), głównie jeśli chodzi o paprykę i pomidory, a także do Polski (+21 proc.), głownie ogórków, kapusty i porów.
 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.