Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 28 luty 2020. Od wczoraj dodano 2886 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Peru jest trzecim na świecie eksporterem borówek wysokich

  |   Źródło:
Peru eksportuje coraz większe ilości borówki wysokiej. Obecnie jest to jeden z najliczniej eksportowanych produktów spośród wszystkich świeżych owoców i warzyw.

Produkcja borówki wysokiej w Peru w ostatnich latach znacznie wzrosła, a to przełożyło się eksport tych owoców. Peruwiańskie wysyłki borówki wysokiej w 2017 roku osiągnęły nowy rekord, a kraj ten eksportuje już owoce do tak odległych miejsc jak Chiny, które w ostatnim czasie stały się jednym z głównych kierunków wysyłek. W ubiegłym roku wartość eksportu borówek do tego azjatyckiego giganta wyniosła już 34 miliony USD (około 4 tysiące ton), co stanowiło zaraz po Chile drugą pod względem wielkości wartość importu borówek do Chin.

Boom w sprzedaży peruwiańskich borówek do Chin był spowodowany wzrostem produkcji w kraju oraz subskrypcją protokołu fitosanitarnego dotyczącego dostępu świeżych owoców do tego kraju, weryfikowanej pod koniec 2016 roku.

Umożliwiło to również uplasowanie Chin jako trzeciego największego odbiorcy peruwiańskich produktów żywnościowych (10 proc. udziału). Na pierwszym miejscu wciąż pozostają Stany Zjednoczone (44 proc. udziału) a na drugim miejscu Unia Europejska (39 proc.).

Między styczniem a grudniem 2017 r. łączny eksport borówek osiągnął wartość 361 mln USD, tj. o 50 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Wynik ten był spowodowany wyższymi wolumenami wysyłek (+ 53 proc.), które zrównoważyły ​​niższe ceny FOB (- 2 proc.).

W ten sposób Peru stało się trzecim na świecie eksporterem borówek (12 proc. udziału) po Chile (24 proc.) i Hiszpanii (13 proc.).

 

Komentarze
2018-02-12
Peru zapowiada że do 2023 roku produkcja wzrośnie do 150 000 ton
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.