Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 25 maja 2020. Od wczoraj dodano 1282 ceny w 8 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Peru – wzrost eksportu borówki wysokiej

Borówki
  |   Źródło:
Peru zwiększy w tym sezonie eksport borówki o 35 procent, informuje portal https://fruitnews.ru, powołując się na peruwiańskie źródła branżowe.

W tym sezonie peruwiańscy eksporterzy zwiększą sprzedaż borówki wysokiej o 35 procent, do poziomu 100 tysięcy ton, podaje Stowarzyszenie Producentów Borówek Peru (Prorandan).

Pod względem wartości peruwiański eksport tych owoców waha się od 650 mln do 700 mln USD. W ogromnej mierze na wielkość eksportu wpłynęła rozbudowa produkcji borówki wysokiej w Peru. Powierzchnia uprawy tych owoców wzrosła tam bowiem o 18 procent z 6,8 tys. hektarów w ubiegłym roku do 8 tys. hektarów w roku bieżącym.

Prorandan spodziewa się, że Peru zdoła pokonać swoich głównych konkurentów na rynku światowym - eksporterów borówek z Chile. Według szacunków rządu chilijskiego w 2018 roku kraj ten wyeksportował 114 tys. ton borówki wysokiej (+ 29,4 procent dostaw z analogicznego okresu ubiegłego roku). Jednocześnie z Peru wyeksportowano 78,7 tys. ton, ale wzrost wolumenów był zauważalnie wyższy niż u konkurentów i wyniósł 83 procent.

„Jeśli nie prześcigniemy Chile w tej kampanii, z pewnością osiągniemy przewagę w następnej. Musimy stać się największymi eksporterami borówek na świecie - powiedział Roberto Vargas, prezes Proarándanos.

Kolejnym potencjalnym konkurentem dla Peru może być Kolumbia, gdzie rząd niedawno ogłosił plany zwiększenia eksportu tych owoców.

Ponadto Roberto Vargas mówił o planach wejścia peruwiańskiej borówki na rynki Indii i Tajwanu w ciągu 1,5 roku i otwarcia dla niej w ciągu 3 lat na rynków Korei i Japonii.

Podobne
Borówki
2019-09-10 08:00
Borówka wysoka coraz popularniejsza
Borówka wysoka wciąż zyskuje na popularności wśród konsumentów na całym świecie. Oto kolejny kraj stara się zwiększyć soje uprawy i eksport tych owoców.
czytaj więcej
Borówka wysoka
2019-09-02 14:21
Niskie ceny borówki
Wygląda na to, że sprawdzają się najbardziej pesymistyczne scenariusze cenowe, jakie były formułowane w środowisku producentów borówki u progu tegorocznego sezonu.
czytaj więcej
Borówki wysokie
2019-08-08 18:13
Borówki – czekając na wzrost cen
Czy szczytowa faza polskiego sezonu borówkowego już za nami? Czy ceny tych owoców będą już tylko rosły?
czytaj więcej
Borówka wysoka
2019-08-08 09:00
RPA umacnia pozycję na rynku borówek
W ciągu najbliższych 5 lat Republika Południowej Afryki może stać się największym graczem na światowym rynku borówek, uważa Katerina Zwierjewa z Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów owoców i Warzyw (UPOA).
czytaj więcej
2019-08-07 14:57
Borówka amerykańska polskim superowocem eksportowym
W ostatnich 20 latach uprawa borówki wysokiej, zwanej amerykańską, była najszybciej rozwijającą produkcją sadowniczą w Polsce; w efekcie staliśmy się jej drugim producentem w UE i 6. w świecie, czyli borówka stała się polskim superowocem eksportowym - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.