Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Piątek 25 września 2020. Od wczoraj dodano 3601 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Piros i Paulared wypierają Early Genevę

Jabłka Paulared
  |   Źródło:
Handel jabłkami eksportowymi trwa. Early Geneva ze względu na szybko pogarszającą się jakość odchodzi w zapomnienie. Obecnie eksporterzy szukają głównie Pirosa i Paulareda.

Rokrocznie popyt na pierwszą letnią odmianę na polskim rynku - Early Genevę jest duże, jednak bardzo krótkie. Szybko odmiana ta staje się niewygodna w handlu - szybko mięknie, przejżewa i zainteresowanie eksporterów zaczyna skupiać się na kolejnych odmianach pojawiających się na rynku.

Odmiany Paulared oraz Piros, które pojawiają się w handlu zaraz po Early Genevie stanowią lepszy jakościowo towar nadający się na eksport, dlatego coraz więcej firm eksportowych próbuje kupować jabłka tych odmian. Ze względu na wysokie temperatury jabłka ww. odmian dojrzewają szybciej i jest ich już dostatecznie dużo na rynku by móc nimi handlować.

Ceny jabłek Paulared i Piros w firmach eksportowych są obecnie już znacznie wyższe od cen jabłek Early Geneva. Geneva całkowicie poszła już w "odstawkę" i kupują ją już tylko nieliczni płacąc za owoce w kalibrze 65+ do 1,50 - 1,60 zł/kg brutto. Za jabłka odmiany Piros oraz Paulared w kalibrze 70+ można dostać nawet 2,00 zł/kg, choć więkkszość firm płaci za owoce tych odmian 1,70 - 1,80 zł/kg.

Na giełdach odmiany Piros i Paulared sprzedawane są nawet do 45,00 - 50,00 zł za skrzynkę, choć realne pieniądze jakie można za nie wziąć zawierają się w przedziale 35,00 - 45,00 zł/kg. Większe pieniądze można wziąć za naprawdę grube i dobre jakościowo owoce.

Podobne
Ceny jabłek eksportowych bez zmian
2013-08-07 14:12
Ceny jabłek eksportowych bez zmian
Early Geneva traci na wartości, coraz więcej firm kupuje późniejsze odmiany. Dziś, w środę, firmy eksportowe woj. lubelskiego kupują jabłka na eksport w następujących cenach:
czytaj więcej
Drożeją jabłka przemysłowe
2013-08-07 12:51
Drożeją jabłka przemysłowe
Co prawda wzrost jest niewielki, jednak sama podwyżka to już krok w dobrym kierunku. Dziś, w środę, skupy z Małopolski kupują jabłka przemysłowe w następujących cenach:
czytaj więcej
Jabłka przemysłowe
2013-08-07 12:44
Przemysł jabłkowy nieco w górę
Ceny jabłek przemysłowych są niestabilne. Raz spadają, raz odbijają w górę. Trudno wyczuć co stanie się choćby za tydzień.
czytaj więcej
Jabłka kraśnickie Źródło:lubelskie.pl
2013-08-06 11:27
Jabłka kraśnickie produktem tradycyjnym
W dniu 31 lipca 2013 roku na Listę Produktów Tradycyjnych w kategorii warzywa i owoce zostały wpisane jabłka kraśnickie.
czytaj więcej
Jabłko dla wymagających w dwóch kolorach Źródło:dailymail.co.uk
2013-08-05 16:03
Jabłko, które zaskoczyło sprzedawcę w warzywniaku
W lokalnym warzywniaku odkrył jabłko, które jest idealnie podzielone na dwa kolory - donosi dailymail.co.uk.
czytaj więcej
Jabłka
2013-08-05 15:14
Holandia zmniejszyła eksport jabłek do Rosji
W sezonie 2012/13 eksport jabłek z Holandii do Rosji wyniósł tylko 12 tys. ton, czyli 1,5 razy mniej niż w poprzednim sezonie – wynika z danych opublikowanych przez Państwowy Urząd Statystyczny Rosji.
czytaj więcej
Jabłka
2013-08-05 09:38
Będziemy drugim na świecie producentem jabłek?
Polscy sadownicy szykują się, by wyprzedzić Amerykanów i stać się światowym wiceliderem. Po zdobyciu szturmem rosyjskiego rynku, za pieniądze z UE będą promować jabłka za Wielkim Murem - informuje "Puls Biznesu".
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.