Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 27 luty 2020. Od wczoraj dodano 3278 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Red Jonaprince – czy można go sprzedać?

  |   Źródło:
Jak obecnie wygląda sytuacja Red Jonaprince w handlu? Jakie obowiązują ceny w handlu wielko hurtowym i giełdowym? Czy w ogóle można sprzedać jabłka tej odmiany?

Sytuacja jabłek odmiany Red Jonaprince w tegorocznym sezonie nie jest za ciekawa. Odmiana ta została praktycznie zdegradowana do poziomu pozostałych sportów Joangolda i popyt na nią jest relatywnie niewielki. Generalnie jeszcze kilka lat temu Red Jonaprince należał do odmian „pożądanych”. Dziś sytuacja jest już inna a status jabłek popularnie zwanych Prince nie jest już tak prestiżowy, co wyraźnie widać w rozpoczętej właśnie kampanii.

Rosyjski rynek, który stanowił główne miejsce zbytu owoców tej odmiany od kilku lat jest zamknięty, a produkcja Red Jonaprince z roku na rok wciąż rośnie. To z kolei przekłada się na ceny, które są w tym roku dla tej odmiany naprawdę niskie. Dziś za jabłka odmiany Red Jonaprince w kalibrze 70+ (owoce w skrzyniach do sortowania) można otrzymać od zaledwie 0,40 zł za kilogram do 0,50 zł za kilogram. W przypadku jabłek na tzw. na gotowo w kartonach przyszykowanych do handlu ceny wahają się w granicach 0,55 do maksymalnie 0,75 zł za kilogram w zależności od jakości owoców i chwilowego zapotrzebowania na nie. Red Jonaprince na giełdach oferowany jest w cenie zaledwie od 9,00 do 15,00 zł za skrzynkę.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.