Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1527 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosną ceny orzechów laskowych na giełdach

Orzechy laskowe
  |   Źródło:
Sezon na orzechy laskowe praktycznie się skończył. Pogoda pokrzyżowała zbiory najpóźniejszych odmian.

Do handlu zaczynają trafiać coraz mocniej podsuszone egzemplarze, a tym samym coraz bardziej wartościowe pod względem handlowym. To wpływa na ceny orzechów lakowych, które w ostatnim czasie na niektórych giełdach wzrosły.

Na podwarszawskich Broniszach ceny niełuskanych orzechów laskowych w ciągu minionych dwóch tygodni wzrosły średnio o 20 proc. i obecnie ich zakup to wydatek rzędu 7,00 – 10,00 zł/kg. Na Zjazdowej w Łodzi i na lubelskiej Elizówce ceny orzechów laskowych pozostały jak dotąd stabilne i wahają się od 7,00 do 8,00 zł/kg. Podobna sytuacja jest na SORH w Sandomierzu, gdzie orzechy można kupić o 7,00 do 7,50 zł/kg. Orzechy zdrożały natomiast na Podlaskim Centrum Rolno–Towarowym – o około 10 proc. i dziś kosztują od 8,00 do 9,00 zł/kg. Na wielkopolskiej WGRO ceny orzechów laskowych wahają się od 8,00 do 12,00 zł/kg, a na wrocławskiej giełdzie Targpiast można je kupić w cenie 10,00 zł/kg. Najdroższe niełuskane orzechy laskowe są na podkarpackiej giełdzie Agrohurt, gdzie ich cena dochodzi do 15,00 zł/kg.

Ceny orzechów na giełdach rosną, jednak w dużym hurcie wciąż obowiązują te same. Producenci orzechów laskowych mogą otrzymać za nie od 5,00 do 7,00 zł/kg, przy czym coraz więcej firm oferuje za orzechy 6,00 – 7,00 zł/kg.  

Podobne
Orzechy włoskie
2012-10-23 12:19
Zróżnicowane ceny orzechów włoskich
Zbiory orzechów włoskich praktycznie się skończyły. Sporo z nich trafiło już na rynek, głownie na giełdy. Ceny świeżych orzechów włoskich z tegorocznego zbioru są zróżnicowane i zależą nie tylko od rejonu, ale i odmiany.
czytaj więcej
orzechy włoskie
2012-10-11 07:36
Chile zwiększa produkcję orzechów włoskich
W ciągu ostatnich pięciu lat Chile systematycznie zwiększa produkcję orzechów włoskich - powstały nowe obszary upraw oraz wprowadzono nowe technologie.
czytaj więcej
Orzechy
2012-10-10 15:25
Ceny orzechów laskowych wyrównane
Świeże, niewysuszone orzechy laskowe sprzedawane są na większości giełd w Polsce, a ich ceny są stosunkowo wyrównane.
czytaj więcej
Produkcja orzechów w Europie
2012-09-21 07:40
Turcja - największy producent orzechów
Największą powierznię upaw orzechów włoskich w Europie ma Turcja. Za nią kolejno plasują się Polska, Francja oraz Grecja.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.