Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1896 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

RPA – ekspansja upraw borówki wysokiej

Borówki
  |   Źródło:
Prognozy mówią o wzroście areału upraw borówki wysokiej do roku 2025 o 80 procent.

Najwyższy wzrost spodziewany jest w rejonie Limpopo, gdzie plantacje mają wzrosnąć o 136 procent, a w Mpumalanga - o 102 procent, powiedziała specjalistka ds. Ekonomiki rolnictwa Nina Viljoen, korzystając z raportu prezesa Stowarzyszenia Producentów Owoców jagodowych z Afryki Południowej.

Ze względu na dużą różnorodność odmian borówki można uprawiać w prawie każdym regionie Afryki Południowej. W ten sposób rząd kraju może przyczynić się do powstania plantacji w regionach o wysokim bezrobociu, co zwiększy zatrudnienie. Średnio przetworzenie 1 ha borówek wymaga pracy odpowiadającej 2,64 pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze godzin, co stanowi najwyższe zatrudnienie wśród wszystkich rodzajów produkcji owoców.

Ponieważ uprawa borówek wymaga zarówno pracy fizycznej, jak i skomplikowanej pracy zmechanizowanej, młodzi ludzie mogą wejść do branży i rozwijać swoją karierę, zaczynając od sezonowych prac przy zbiorach i stopniowo przechodząc do skomplikowanych zadań wymagających specjalnych umiejętności i wiedzy. Jednocześnie wynagrodzenie na plantacjach borówki amerykańskiej jest najwyższe w branży owocowej i przekracza płacę minimalną o 15–26 procent.

Według szacunków rządu Republiki Południowej Afryki eksport borówki amerykańskiej w ciągu 10 lat wzrośnie do 408 mln USD, jednak aby osiągnąć te wskaźniki, Ministerstwo Rolnictwa, Reformy Ziemi i Rozwoju Obszarów Wiejskich powinno w pierwszej kolejności dążyć do rozszerzenia dostępu do rynków eksportowych. Republika Południowej Afryki nie dostarcza obecnie borówek na kluczowe rynki azjatyckie, a import borówki przez te kraje gwałtownie rośnie. Teraz zatwierdzenie nowego protokołu eksportowego dla każdego produktu zajmuje 12-17 lat, co może oznaczać, że dostawcy z Południowej Afryki uzyskają dostęp do rynku chińskiego dopiero w 2045 roku. Wejście na rynki azjatyckie jest priorytetem dla Afryki Południowej, ponieważ ze względu na wzrost wielkości dostaw wzrośnie nie tylko produkcja owoców jagodowych, ale także stabilność gospodarcza i zatrudnienie w wielu regionach kraju.

Podobne
Borówki
2019-11-22 15:29
Borówki dostępne okrągły rok
Borówki wysokie to owoce sezonowe, ale na globalnym rynku zawsze gdzieś jest sezon i dostępność tych owoców to kwestia ceny i popytu. Jak teraz wygląda handel borówkami na polskim rynku?
czytaj więcej
Borówki
2019-11-22 09:43
Ukraina – większa produkcja i eksport borówek
Ukraina eksportuje coraz więcej świeżych borówek do Singapuru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
czytaj więcej
Borówki
2019-11-18 10:00
Chile – duży wzrost eksportu borówki wysokiej
W bieżącym roku Chile znacząco zwiększyło eksport borówki wysokiej.
czytaj więcej
Jabłka
2019-11-15 15:24
Nowe rynki dla polskich jabłek i borówek
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi działania mające na celu otwarcie nowych rynków dla eksportu polskich jabłek i borówek.
czytaj więcej
Borówki
2019-10-24 13:17
Europa – rośnie areał uprawy borówki wysokiej
W Europie obszar upraw borówki wysokiej dynamicznie rośnie.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.