Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1527 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rynek orzechów włoskich stabilny

Orzechy włoskie
  |   Źródło:
Okres zimowo-wiosenny to czas stabilizacji podażowej i cenowej krajowych orzechów włoskich na polskim rynku.

Sytuację na rynku odzwierciedla handel tymi owocami na poszczególnych giełdach, gdzie ceny niełuskanych orzechów włoskich od dłuższego czasu nie zmieniają się. Jedyną giełdą, gdzie w ostatnim czasie odnotowano niewielką zmianę to wrocławski Targpiast. Na tamtejszej giełdzie niełuskane orzechy włoskie zdrożały o około 17 proc. i obecnie ich zakup to wydatek rzędu 6,00 – 7,00 zł/kg brutto.

Na pozostałych giełdach od połowy stycznia ceny niełuskanych orzechów włoskich pozostają bez zmian. Na podwarszawskich Broniszach orzechy kosztują od 5,00 do 10,00 zł/kg. Na Zjazdowej w Łodzi orzechy włoskie można kupić od 4,00 do 9,00 zł/kg. Na WGRO w Poznaniu orzechy sprzedawane są od dłuższego czasu w zróżnicowanych cenach, tj. 6,00 – 15,00 zł/kg. W Podlaskim Centrum Rolno – Towarowym ceny niełuskanych orzechów włoskich wahają się od 5,50 do 7,50 zł/kg.

Niełuskane orzechy włoskie stanowią także produkt handlu hurtowego. Firmy zainteresowane większymi partiami tego typu orzechów płacą za nie – w zależności od odmiany, kalibru i ogólnej jakości od 4,00 do 6,00 zł/kg.

Podobne
Zawartość orzechów włoskich w Chinach może zaskoczyć.
2013-02-26 10:59
Chińczyk podrobił orzechy włoskie
Pewna chińska kobieta kupiła na straganie orzechy za okazyjną cenę. Kiedy wróciła do domu i obejrzała dokładnie orzechy, okazało się, że...
czytaj więcej
Migdały
2013-02-15 16:21
Niemcy importują dużo orzechów z USA
Niemcy lubią północnoamerykańskie orzechy. Szczególnie przypadły im do gustu migdały z USA.
czytaj więcej
Orzechy włoskie
2013-01-23 11:26
Ceny orzechów włoskich stabilne
Ceny niełuskanych orzechów włoskich na poszczególnych giełdach od dłuższego czasu pozostają stabilne.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.