Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 2 czerwca 2020. Od wczoraj dodano 1365 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – popyt na jabłka nie spadnie

Jabłka
  |   Źródło:
W nowym sezonie nie oczekuje się deficytu i zmniejszenia popytu na jabłka na rynku rosyjskim – opinia.

Gracze rosyjskiego rynku owoców w nowym sezonie nie oczekują spadku popytu na jabłka na rynku krajowym. Opinię tę wyraził dziś dyrektor handlowy firmy „Frut” (Rosja) Andriej Morgatow podczas pierwszej międzynarodowej konferencji online „prognozy jabłkowe” na temat jabłek przeprowadzonej przez projekt EastFruit.

Konferencja została zorganizowana przy wsparciu FAO i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), Ukraińskiego Stowarzyszenia Owoców i Warzyw (UPOA), międzynarodowego projektu analitycznego Fruit-Inform oraz Federacji Producentów Rolnych Mołdawii.

„Z reguły partnerzy naszej firmy dostarczają produkty do sprzedaży na rynku krajowym Federacji Rosyjskiej. Nie oczekujemy ani spadku popytu, ani niedoborów jabłek na rynku rosyjskim”, powiedział Andriej Morgatow.

Jednocześnie, mówiąc o perspektywach zbioru jabłek w tym roku, dyrektor handlowy firmy „Frut” zauważył, że w sadach południowych regionów Rosji w połowie wiosny wystąpiły przymrozki.

„Sady w Kraju Krasnodarskim znacznie ucierpiały, ale sadownicy w Inguszetii oczekują dobrych zbiorów, ponieważ wiosenne przymrozki miały tam większy wpływ na sady owoców pestkowych” - powiedział Andriej Morgatow.

Zauważył także, że w ubiegłym roku w Kabardino-Bałkarii posadzono ponad 20 tysięcy hektarów sadów jabłkowych, z czego 11 tysięcy hektarów to uprawy intensywne.

„W tym roku lokalni sadownicy przewidują dobre plony na poziomie 30–40 ton/ha”, powiedział Andriej Morgatow.

Jak wcześniej informował projekt EastFruit, ekonomista z działu inwestycji Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Andrij Jarmak podczas konferencji online wyraził opinię, że producenci jabłek napotkają szereg problemów, które nie były typowe dla poprzednich sezonów, z których głównym będzie wpływ pandemii koronawirusa na świat rynek owoców.

Podobne
Jabłoń
2020-05-21 12:00
Czas na ochronę jabłek przed ordzawieniami
Problem ordzawień jabłek wraca w każdym sezonie, choć z różnym natężeniem. Dotyczy on również najpopularniejszych odmian, takich jak GoldenDelicious i Gala. Jeżeli owoce dotknięte są tym defektem w znacznym stopniu, niestety dyskwalifikuje je to ze sprzedaży. Dlatego podejmowane są działania, które wyeliminują lub zmniejszą ordzawienia. Jak wynika z prowadzonych od kilku lat doświadczeń, sposobem na ich uniknięcie jest zastosowanie preparatu lecytynowego.
czytaj więcej
źródło foto: east-fruit.com
2020-05-20 13:00
Mołdawia – zbiory jabłek będą mniejsze
Zbiory jabłek w Mołdawii będą w tym roku mniejsze, co jest skutkiem zniszczeń w sadach spowodowanych przez majowe przymrozki.
czytaj więcej
Jabłka
2020-05-20 11:00
Eksport jabłek 2019/20 (do lutego)
Jak kształtował się, według danych GUS, eksport jabłek w nowym sezonie, od lipca 2019 roku do lutego 2020 roku?
czytaj więcej
Jabłka
2020-05-18 15:00
Regionalny rynek jabłek – 20. tydz. br.
Jak kształtuje się sytuacja na rynku jabłek w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.