Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020. Od wczoraj dodano 2091 ceny w 20 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Tajemnicze pożary aut

Czy handlarze owoców są straszeni?
  |   Źródło:
Trzy samochody spłonęły jednej nocy w Warszawie. Prawdopodobnie ktoś je podpalił. Ze wszystkich sprzedawane były warzywa i owoce - podaje onet.pl.

Od kilku dni trwa śledztwo w sprawie serii podpaleń samochodów na warszawskim Mokotowie. Wszystkie spłonęły jednej nocy - z soboty na niedzielę, z 5 na 6 lipca. Mało tego. Wszystkie pojazdy to samochody dostawcze tej samej marki, z każdego z nich sprzedawane były warzywa i owoce.

Funkcjonariusze nie zdradzają jednak szczegółów śledztwa. – Mogę tylko potwierdzić, że były takie zdarzenia. Wszystkie materiały dotyczące tej sprawy zostały przekazane prokuraturze – powiedziała tylko Onetowi nadkomisarz Magdalena Bieniak z mokotowskiej komendy policji.

Prokuratura wszczęła postępowanie. – Jest prowadzone z art. 164, paragraf 1 (czyli sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach – dop. aut.), przy czym istnieje podejrzenie, że jest to związane z próbą wymuszenia haraczu. Te trzy zdarzenia zostały powiązane z jeszcze jednym, z kwietniu tego roku. Wówczas również w podobnych okolicznościach doszło do podpalenia samochodu - mówi Onetowi Agnieszka Surmaczyńska-Kalinowska, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa - Mokotów.

Na razie nie zatrzymano jeszcze nikogo w tej sprawie. Sprawcy lub sprawcom pożarów grozi do ośmiu lat więzienia.

Podobne
Kapusta pekińska
2014-07-11 10:00
Handel pekinką to tragedia
Hurtowy handel kapustą pekińską znalazł się w tragicznym położeniu. Czy widać najmniejsze choćby światełko w tunelu?
czytaj więcej
Handel jabłkami trwa
2014-07-01 10:26
Handel jabłkami trwa
Popyt na jabłka wciąż jest, a eksporterzy nie dają za wygraną. Dziś, we wtorek, firmy z woj. łódzkiego kupują jabłka eksportowe w następujących cenach:
czytaj więcej
Czereśnie
2014-06-26 11:18
Rozpędził się handel czereśniami eksportowymi
Coraz więcej firm zabiera się za zakup czereśni na eksport. Widać wyraźnie, że handel nimi nabiera rozpędu. A co to znaczy dla sadowników?
czytaj więcej
Wystartował handel czereśniami eksportowymi
2014-06-23 15:49
Wystartował handel czereśniami eksportowymi
Rozpoczął się skup czereśni eksportowych. Jakie ceny zaproponowali eksporterzy? Dziś, w poniedziałek, eksporterzy z Mazowsza kupują czereśnie na eksport w następujących cenach:
czytaj więcej
Trudny handel truskawkami
2014-06-16 15:16
Trudny handel truskawkami
Wysoka podaż owoców, niekorzystna pogoda a przez to słaba jakość odbijają się na handlu truskawkami. Dziś, w poniedziałek, na Mazowszu obowiązują następujące ceny truskawek przemysłowych:
czytaj więcej
Handel jabłkami trwa
2014-06-10 08:58
Handel jabłkami trwa
Handel jabłkami trwa i trwać jeszcze będzie. Dziś, w poniedziałek, firmy z Mazowsza kupują jabłka eksportowe w następujących cenach:
czytaj więcej
Światowy handel zagraniczny truskawkami
2014-06-03 10:19
Mniejszy handel truskawkami
W minionym roku na świecie łącznie wyeksportowano 817 tys. ton truskawek wobec 855,3 tys. ton rok wcześniej. Jak wygląda handel tymi owocami na świecie?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.