Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 23 luty 2020. Od wczoraj dodano 1648 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Spadają ceny borówki wysokiej na rynku

  |   Źródło:
Ceny owoców borówki wysokiej sukcesywnie spadają, co przekłada się na nastroje polskich plantatorów. Co sądzą o tym sezonie?

Podaż hiszpańskiej borówki wysokiej maleje. Generalnie sezon na owoce w tym kraju powoli się kończy, dlatego ich import do Polski spada. Wciąż jednak to opłacalny interes zważywszy, że polska kampania borówkowa dopiero się rozpoczyna i krajowe owoce są relatywnie droższe od południowoeuropejskich odpowiedników, a ich sprzedaż jako polskie to dochodowy mechanizm.  

Kumulująca się podaż borówek – coraz większa tych polskich i wciąż istniejąca tych z importu, przekłada się na ceny, które w ostatnim czasie spadły średnio o kilkanaście procent na kilogramie. W chwili obecnej pierwsze polskie borówki wysokie dostępne są przede wszystkim w handlu giełdowym a trzeba za nie zapłacić od 3,50 do 4,50 zł za 125 gramowe opakowanie, tj. od 28,00 – 32,00 zł za kilogram. Niektórzy plantatorzy drobne owoce oferują luzem w cenie 22,00 – 26,00 zł za kilogram.

Borówki wysokie z Hiszpanii, które można jeszcze kupić na polskim rynku sprzedawane są w nieco niższych cenach, tj. 22,00 - 30,00 zł za kilogram czyli w cenie od 2,75 do 3,75 zł za 125 gramowe opakowanie.

Ceny borówek wysokich wciąż spadają, co bardzo niekorzystnie odbija się na nastrojach polskich producentów tego gatunku. Susza ogranicza produkcję, jednak ceny nie pozostawiają złudzeń – to będzie słaby pod tym kątem rok dla plantatorów.

 

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.