Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 25 października 2020. Od wczoraj dodano 1714 ceny w 14 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Spadek cen importowanej borówki wysokiej

Borówki
  |   Źródło:
Do początku polskiego sezonu borówki wysokiej jeszcze trochę brakuje. Ale za to spadają ceny borówki importowanej.

Podaż importowanej borówki wysokiej na polskim rynku rośnie. Widać to już w cenach. Hiszpańska borówka napływa na polski rynek coraz szerszym strumieniem, a to przekłada się na cenowe korekty. Zwłaszcza teraz po majówce, jako że tuż przed tą świąteczną przerwą importerzy mogli liczyć na wyższy popyt.

Ceny w hurcie są dość zróżnicowane, bo zaczynają się na poziomie 3,50 zł/125 g i sięgają 6,00 zł/125 g, co daje w przeliczeniu 28,00 – 48,00 zł/kg. Ceny w sieciach handlowych podobnie – od 4,00 do 6,00 zł/125 g, czyli 32,00 – 48,00 zł/kg.

Jeśli porównamy obecne ceny z tymi sprzed roku i sprzed lat dwóch, to widzimy, że sytuacja jest niemal identyczna. W długiej perspektywie czasowej można jednak zauważyć powolną tendencję spadkową cen tych owoców. Ten spadkowy trend jest bardzo powolny, ale istnieje i to nie jest dobra wiadomość dla producentów krajowych, bowiem buduje on większą presję na ceny borówki krajowej na starcie jej sezonu handlowego. Trzeba bowiem pamiętać, że polska borówka spod tuneli staruje dopiero za ponad miesiąc, a wtedy ceny importu będą już znacząco niższe.

Podobne
Borówki
2019-04-18 12:17
Chile zwiększa eksport borówki
Według danych ze stycznia Chilijczycy wyeksportowali w ostatnim sezonie już ponad 80 tys. ton borówki wysokiej, informuje portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Borówki
2019-04-16 15:47
Rośnie podaż importowanej borówki wysokiej
Do początku polskiego sezonu borówkowego musi upłynąć jeszcze trochę czasu. Na razie rumieńców nabiera sezon na borówkę z importu. Jak wygląda sytuacja na tym rynku?
czytaj więcej
Owoce jagodowe
2019-04-04 09:00
Wojna borówek i truskawek o rynkowy prymat
W branży owoców jagodowych trwa zmaganie między truskawką a borówką wysoką o rynkowy prymat. Widać to również na Ukrainie, o czym pisze portal east-fruit.com z okazji niedawno zakończonego kongresu Global Berry Congress.
czytaj więcej
Borówki
2019-03-29 11:40
Hiszpania – nowe odmiany borówek wchodzą na rynek
Nowe wczesne, wydajne, wielkoowocowe i łatwe do zbioru odmiany borówki wchodzą na hiszpański rynek, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.