Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2223 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Stabilny handel

Stabilny handel

  |   Źródło:
Handel borówkami trwa w najlepsze. Podaż pozwala obecnie zarówno na handel giełdowy jak i skup owoców na eksport. A jakie obowiązują dziś ceny?

Zainteresowanie borówkami amerykańskimi wśród eksporterów jest wysokie. Coraz więcej firm kupuje te owoce, a i oferty cenowe są coraz atrakcyjniejsze, choć nie wszędzie. Są firmy, które za ładne, twarde owoce z nalotem w kalibrze 12+ gotowe są zapłacić nawet i 13,00 - 14,00 zł za kilogram. Są jednak i tacy, którzy poszukują borówki po 10,00 - 11,00 zł za kilogram. Eksporterzy szukają zarówno borówek w 250 gramowych opakowaniach, jak i luzem w 4 kilogramowych skrzynkach, przy czym owoce luzem skupowane są średnio o złotówkę taniej.

Na giełdach sytuacja także jest od pewnego czasu relatywnie stabilna, tylko na początku tego tygodnia odnotowano niewielką zwyżkę cenową owoców, z uwagi na kończący się powoli wysyp najpopularniejszych w Polsce odmian. Dziś na lokalnych giełdach i rynkach hurtowych plantatorzy oferują borówkę wysoką luzem w cenie od 11,00 do 16,00 zł za kilogram, a borówki w 250 gramowych opakowaniach w cenie 3,50 - 4,50 zł za opakowanie (14,00 - 18,00 zł/kg).

 

 

 

Podobne
Ukraina: ceny borówki wyższe niż przed rokiem
2017-08-07 16:37
Ukraina: ceny borówki wyższe niż przed rokiem
Ukraińskim plantatorom borówki wysokiej udaje się utrzymać ceny na stabilnym poziomie, pomimo okresowego wzrostu podaży tych owoców. A ile teraz dostają za borówki?
czytaj więcej
Skupują już borówkę na eksport
2017-08-07 14:04
Skupują już borówkę na eksport
Handel borówkami trwa w najlepsze, a podaż owoców pozwala obecnie na rozpoczęcie skupu owoców na eksport. A jakie obowiązują dziś ceny?
czytaj więcej
I jak ma wzrosnąć popyt?
2017-08-01 16:27
I jak ma wzrosnąć popyt?
Na giełdy spływa coraz więcej owoców borówki wysokiej, dzięki czemu można je kupić w coraz niższych cenach. A jak to wygląda w detalu?
czytaj więcej
Borówka owocem XXI wieku
2017-07-28 12:14
Borówka owocem XXI wieku
Eksperci są zgodni. Borówka powinna znaleźć się w diecie każdego Polaka. Bomba witamin, składników mineralnych i źródło przeciwutleniaczy. Jest rekomendowana w najnowszej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej przedstawionej przez Instytut Żywności i Żywienia, w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, antynowotworowej, dla osób z nadciśnieniem, z cukrzycą i odchudzających się. Borówki mogę pomóc w redukcji masy ciała i przyczynić się do zmniejszenia nadwagi i otyłości – mówi dietetyk Anna Radowicza dla Polskiej Agencji Prasowej Life.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.