Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 8 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2223 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Tanie ananasy, choć…

Tanie ananasy, choć…

  |   Źródło:
Trwa sezon na kostarykańskie ananasy. To czas najwyższej podaży i najniższych cen tych owoców w Polsce.

Na polskim rynku w listopadzie pojawiły się tanie, kostarykańskie ananasy. Późna jesień i zima to czas najwyższej podaży tych owoców, które można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie mniej jednak w tym roku wciąż jest drożej w porównaniu do poprzednich sezonów. Przypomnijmy, że rok temu w połowie grudnia ananasy z Kostaryki oferowane były w cenie od 38,00 do 44,00 zł w przypadku owoców w drobniejszym kalibrze 10 i w cenie 36,00 - 40,00 zł za karton (6,00 - 6,67 zł za sztukę) w przypadku owoców w kalibrze 6. W grudniu 2014 roku było jeszcze taniej, bo ceny ananasów rozpoczynały się już od 30,00 zł za karton (kaliber 5 i 6).

W tym roku choć jest tanio, nie aż tak tanio jak w latach poprzednich. Ceny kostarykańskich ananasów w małym hurcie zaczynają się od 48,00 zł za karton - za owoce w kalibrze 5 i 6. W sieciach handlowych drobniejsze ananasy (kaliber 10) oferowane są w cenie około 5,00 zł za sztukę, natomiast większe owoce w cenach od ok. 9,00 do 12,00 zł za sztukę.

 

 

Podobne
Unijny handel zagraniczny
2016-04-01 12:05
Unijny handel zagraniczny
Unia Europejska jest importerem netto owoców i warzyw. Znacznie więcej produktów roślinnych kupuje niż eksportuje.
czytaj więcej
Kostaryka: spadek eksportu owoców
2016-03-04 15:05
Kostaryka: spadek eksportu owoców
Kostarykańscy eksporterzy wysyłają coraz mniej owoców. Problemy produkcyjne, bardzo wysokie koszty transportu a także wysoka konkurencja ze strony innych państw to tylko niektóre czynniki wpływające na tą redukcję.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.