Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 28 września 2020. Od wczoraj dodano 1410 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Tanie marokańskie mandarynki

Mandarynki
  |   Źródło:
Na polski rynek trafia coraz więcej cytrusów. Głównym ich dostawcą jest Hiszpania, ale importerzy dwoją się i troją by sprowadzić towar jak najtańszy, dlatego sięgają też po owoce z Grecji oraz Maroko.

W tym roku marokańskie owoce są wyjątkowo tanie, bo tamtejszy rynek nie dość, że boryka się z problemami nadpodażowymi (lokalny handel idzie słabiej jak w latach poprzednich), to jeszcze jakość owoców nie pozwala na windowanie cen.
To wszystko sprawia, że importerzy z Europy, w tym także z Polski mogą w tym roku zaopatrzyć się w naprawdę tanie owoce cytrusowe z Maroko i tak właśnie czynią. Na polski rynek w najbliższym czasie ma trafić marokańska mandarynka, która jak mówią importerzy będzie oferowana przez nich w małym i średnim hurcie w cenie oscylującej w granicach 2,00 – 3,00 zł za kilogram.

Jak mówią importerzy, cena będzie uzależniona od ceny mandarynek hiszpańskich. Jeśli owoce z Hiszpanii będą droższe to i marża na mandarynki z Maroko będzie wyższa, jeśli natomiast będą tańsze, marżę na marokańskie owoce będzie trzeba obniżyć. W każdym bądź razie plan jest taki by cena mandarynek z Maroka była niższa od ceny owoców z Hiszpanii i Grecji, ale na tyle wysoka by na tym zarobić.

Patrząc na ceny owoców w Maroko, gdzie producent otrzymuje w tym roku za cytrusy średnio 0,02 euro (około 0,09 zł/kg) za kilogram owoców, może się okazać, że handel marokańskimi cytrusami to w tym roku bardzo dobry interes.

Podobne
Owoce cytrusowe
2013-12-03 13:07
W sklepach boom na cytrusy
Idą Święta Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny to czas wzmożonego zapotrzebowania na owoce cytrusowe, ale i większej podaży. Sieci handlowe już walczą o klienta.
czytaj więcej
Mandarynki
2013-12-02 19:26
Maroko: fatalny sezon dla producentów cytrusów
Marokańscy producenci cytrusów mają w tym roku spory orzech do zgryzienia. Popyt na marokańskie owoce cytrusowe jest bardzo słaby, a ceny poniżej jakiegokolwiek poziomu.
czytaj więcej
Cytryny
2013-12-02 10:11
Rynek cytrusów zaczyna się stabilizować
Okres w którym do Polski importowane są owoce cytrusowe z południowej Europy należy do najbardziej ustabilizowanych w roku. Hiszpańskie cytrusy praktycznie przez cały sezon oferowane są w wyrównanych i rzadko zmieniających się cenach.
czytaj więcej
Pomidory
2013-10-06 14:00
Ceny pomidorów z Maroka poniżej limitu
Maroko właśnie wchodzi ze swoimi pomidorami na rynek UE. I od początku sezonu Hiszpanie informują, że Marokańczycy nie dotrzymują swoich zobowiązań odnośnie cen eksportowanych pomidorów.
czytaj więcej
Mandarynki
2013-10-17 10:34
Maroko: wysokie zbiory cytrusów
Maroko produkuje coraz więcej cytrusów, głównie mandarynek i pomarańczy. Biorąc pod uwagę wzrost nasadzeń tych gatunków to zapewne nie koniec wzrostu.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.