Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 23 luty 2020. Od wczoraj dodano 1648 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  To już początek końca

To już początek końca

  |   Źródło:
Susza negatywnie wpływa na wielkość produkcji borówki amerykańskiej, nie pozostaje jednak też na ceny owoców, a tu nie jest najgorzej.

Plantatorzy borówki wysokiej informują, że zbiory owoców powoli zbliżają się do końca. Na rynek zaczęły trafiać już późniejsze odmiany borówki wysokiej, a ze względu na panującą suszę ich podaż nie jest za wysoka. Wygląda na to, że to ostatnie dwa - trzy tygodnie handlu.

Generalnie tegoroczny sezon pod względem wielkości produkcji szacuje się na dużo słabszy od ubiegłorocznego, jednak jeśli chodzi o ceny, plantatorzy którzy mieli dostęp do wody nie narzekają, niektórzy są wręcz bardzo zadowoleni.

Nic dziwnego, ceny są bardzo atrakcyjne. W handlu giełdowym plantatorzy mogą otrzymać w chwili obecnej za borówki wysokie 20,00 - 24,00 zł za kilogram, natomiast w handlu wielkohurtowym, firmy eksportowe płacą za borówki wysokie płacą od 16,00 do 18,00 zł za kilogram.

 

Podobne
Rozpoczął się eksport borówki wysokiej
2015-07-30 14:04
Rozpoczął się eksport borówki wysokiej
Firmy eksportowe rozpoczęły handel borówką wysoką. Ile płacą plantatorom za owoce? A po ile borówki oferowane są na rynku lokalnym?
czytaj więcej
Drożej jak przed rokiem?
2015-07-21 19:40
Drożej jak przed rokiem?
Jak obecnie wygląda handel borówkami wysokimi. Ile dziś kosztują owoce na giełdach. Jest drożej jak przed rokiem?
czytaj więcej
W jakiej cenie końcówka borówki z importu?
2015-07-07 17:35
W jakiej cenie końcówka borówki z importu?
Kończą się borówki amerykańskie z importu. W jakiej cenie importerzy sprzedają ostatnie owoce? Co o tym myślą polscy plantatorzy?
czytaj więcej
Fatalny sezon dla producentów borówek pod osłonami
2015-07-01 19:13
Fatalny sezon dla producentów borówek pod osłonami
Dużo później i dużo taniej - tak można skwitować początek sezonu na borówki wysokie spod osłon.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.