Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2074 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – pandemia sprzyja eksportowi mrożonych owoców

Truskawki
  |   Źródło:
W okresie pandemii koronawirusa ukraiński producent zwiększył eksport mrożonych jagód

W ciągu ostatnich dwóch lat gospodarstwu produkcyjnemu „Nieżyn Agroinvest” udało się sprzedać zagranicznym partnerom ponad 1,5 tys. ton mrożonych produktów jagodowych. Od początku epidemii koronawirusa producent ten nawet zwiększył dostawy, gdyż obcokrajowcy spożywają więcej produktów witaminowych z powodu kwarantanny.

Pisze o tym AgroTimes w nawiązaniu do wypowiedzi szefa FH „Nieżyn Agroinvestu” Andrija Biłego.

„Eksportujemy tylko mrożone owoce jagodowe” - powiedział. „Nie jesteśmy konkurentami Egiptu, który dostarcza wczesne owoce z dłuższym okresem przydatności. A generalnie owoców „plastikowych” jest mnóstwo, a nasze są cenione za smak, zapach, kolor. Od początku epidemii koronawirusa zwiększyliśmy nawet dostawy, ponieważ obcokrajowcy spożywają więcej produktów witaminowych z powodu kwarantanny. Nie było też problemów z wysyłką, towar bez problemu przeszedł przez granicę.”

W tym roku mimo kaprysów pogody gospodarstwo zebrało dobre ilości truskawek, gdyż w okresie mrozów nasadzenia były okadzane dymem.

Aby zaoszczędzić miejsce, truskawki sadzi się w gospodarstwie „Nieżyn Agroinvest”, które ma nieco ponad 6 hektarów, między rokitnikiem. Odmiana Zenga Zengana - do mrożenia, owoce odmian Sonata i Murano są sprzedawane świeże na rynek krajowy. Ponadto uprawiane są powtarzające się odmiany Alba i Albion, które także są sprzedawane na rynku krajowym.

„Swoją drogą, nasze gospodarstwo zainicjowało powstanie spółdzielni usługowej „Dary Czernihiwszyny”- powiedział Andrij Biły. - Spółdzielnia jest jeszcze młoda, ma dwa lata. Obecnie liczy 12 członków - są to gospodarstwa, które już wcześniej zajmowały się uprawą owoców jagodowych. Nasza współpraca polega głównie na pomocy w sprzedaży gotowych produktów. Ale od tego roku aktywnie pracujemy nad przyciągnięciem nowych członków, którzy wcześniej nie zajmowali się jagodami. Zapewnimy im materiał sadzeniowy z naszej szkółki po minimalnej cenie, pomożemy w instalacji systemu nawadniającego, doradzimy co do uprawy i zagwarantujemy zakup ich produktów po wynegocjowanej cenie.”

Podobne
Maliny
2020-07-31 09:00
Eksport malin mrożonych w I kw. 2020 r.
Spadek wolumenu eksportu mrożonych malin z Polski w relacji rok do roku, przy wzroście jego wartości. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2020 roku.
czytaj więcej
Porzeczki
2020-07-30 08:00
Eksport porzeczek mrożonych w I kw. 2020 r.
Niższy wolumen eksportu mrożonych porzeczek rok do roku, przy wzroście jego wartości. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2020 roku.
czytaj więcej
Truskawki
2020-07-27 15:53
Eksport truskawek mrożonych w I kw. 2020 r.
Niewielki spadek eksportu mrożonych truskawek z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2020 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.