Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 29 marca 2020. Od wczoraj dodano 1586 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraińskie jabłka trafiły do skandynawskich sklepów

Źródło: fruit-inform.com
  |   Źródło:
Podobnie jak polscy producenci, ukraińscy sadownicy poszukują alternatywnych rynków zbytu jabłek. Niedawno ukraińskie jabłka pojawiły się w sklepach na Skandynawii (zdjęcia).

Ukraina rozszerza zasięg odbiorców krajowych jabłek. Rosyjskie embargo zmusiło ją do intensyfikacji poszukiwań w alternatywnych regionach Europy i Świata. W ostatnim czasie ukraińskie owoce trafiły do supermarketów w Szwecji, a firma F.H. "Gadz" podpisała kontrakt na dostawę 500 ton jabłek do Szwecji. Najważniejszymi odmianami dla nich są Red Jonapince a w szczególności Red Chief, a także Gala i Golden Delicious.

 

Źródło: fruit-inform.com

 

Słowa kluczowe: jabłka, handel jabłkami

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.