Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

20 osób ubiega się o stanowisko prezesa ARR

Oferty na stanowisko prezesa Agencji Rynku Rolnego przyjmowano do 31 sierpnia br. Obecnie komisja konkursowa przystąpiła do pierwszego etapu naboru – weryfikacji złożonych dokumentów pod względem formalnym. Proces naboru składa się z trzech etapów: sprawdzenia, czy oferta odpowiada formalnym wymogom, przeegzaminowania kandydatów pod kątem kompetencji kierowniczych oraz sprawdzenia ich wiedzy i rozmowy kwalifikacyjnej.

To już trzecia próba wyłonienia prezesa tej instytucji. Po tym, jak w końcu ubiegłego roku ówczesny minister rolnictwa Marek Sawicki zdymisjonował Władysława Łukasika, ogłoszono konkurs, który nie został rozstrzygnięty. Kolejny, zrealizowany jeszcze za Sawickiego, został unieważniony. Obecnie Agencją zarządza wiceprezes Lucjan Zwolak, który poinformował, że nie ubiega się o stanowisko prezesa.

Po przeprowadzeniu każdego z etapów naboru, minister rolnictwa w porozumieniu z ministrem finansów przedstawi premierowi jednego kandydata. Jak poinformowała Małgorzata Książyk - dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa - procedura ta potrwa do około trzech tygodni.

Słowa kluczowe: ARR, nabór, rolnictwo
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE