Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Kwiaty nie tuczą na Facebook-u

Kwiaty są coraz rzadziej kupowane z okazji imienin czy urodzin (w tych przypadkach również wygrywają „praktyczne” upominki), nie wspominając już o wręczaniu ich „bez okazji” – pisze Ilona Sprzączka w ogrodinfo.pl.

Półtora roku temu głośnym echem obił się apel administratora diecezji lubelskiej o „przekazanie datków na stypendia dla młodzieży zamiast kupowania kwiatów na pogrzeb arcybiskupa Józefa Życińskiego”.  Wśród wielu florystów apel ten wywołał oburzenie. Wielu z nich podkreślało, że kwiaty to tradycja i dobre zwyczaje.

Całkiem inną metodę niż bierny protest dla „niekwiatowej mody” zastosowała kwiaciarnia Kaja z Lęborka. W swoje akcji promocyjnej na Facebook-u zachęca klientów do kupowania kwiatów hasłem: „Kwiaty nie tuczą”. Na stronie akcji czytamy: „Kwiaty są wyrazem miłości, szacunku, uwielbienia, dobrych życzeń i radości! Zrób niespodziankę osobie, którą kochasz, jeszcze dziś”.

I choć samo kliknięcie „Lubię to!” wiosny nie czyni, to niech tylko część użytkowników tego portalu zmieni swoje zwyczaje i zacznie kupować kwiaty, a już będzie lepiej – pisze ogrodinfo.pl.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE