Nóż w plecy dla ekologicznych sadowników
2013-02-21 08:49
Producenci alarmują, że to zahamuje rozwój polskiego rynku ekologicznej żywności.
- Rząd deklaruje, że Polska jest krajem zielonym, rolniczym, z żywnością najwyższej jakości. Tymczasem za tymi słowami nie idzie działanie. Zamiast wspierać rolników ekologicznych, resort rolnictwa zamierza ograniczyć dla nich wsparcie – mówi „Rzeczpospolitej" Danuta Pilarska, prezes stowarzyszenia Ekoland.
Krytykowane przez branżę przepisy są w projekcie rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa ws. zasad finansowania programu rolnośrodowiskowego. Jest on częścią Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013. Ujęte są w nim działania wpierane przez UE. Nowe przepisy miałyby wejść 15 marca 2013 r.
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE
Drugie zagłębie sadownictwa w Polsce
2013-02-20 07:38
Uprawy sadownicze na Lubelszczyźnie stanowią blisko 20 proc. krajowego areału - wynika z opublikowanych teraz danych Powszechnego Spisu Rolnego 2010, które przedstawił właśnie GUS.
czytaj dalej
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa
2013-02-19 15:32
FOTORELACJA
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2013, jedna z największych w Polsce wystaw poświęconych technikom służącym uprawie, pielęgnacji i przechowywaniu owoców oraz warzyw. Zobaczcie sami.
czytaj dalej
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2013, jedna z największych w Polsce wystaw poświęconych technikom służącym uprawie, pielęgnacji i przechowywaniu owoców oraz warzyw. Zobaczcie sami.
czytaj dalej
Zmiany w dopłatach ekologicznych dla sadownictwa
2013-02-05 08:27
Były pseudo-ekologiczne orzechy włoskie, potem jabłka. Od tego roku będą już tylko ekologiczne truskawki i poziomki.
czytaj dalej
Platformy sadownicze popularyzują sekatory pneumatyczne
2013-02-04 08:30
Sekatory pneumatyczne się coraz bardziej popularne wśród sadowników. Związane jest to z coraz większe zastosowanie w gospodarstwach zaczęły znajdować platformy sadownicze, wykorzystywane także podczas cięcia drzew. Większość platform jest bowiem wyposażona w kompresor lub ma możliwość jego zamontowania.
czytaj dalej



