Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Ananasy po 10 zł. „Naklejka robi swoje”

2020-08-31 14:27

„Sprowadzam ananasy z Kostaryki, Ekwadoru, z Meksyku. Teraz najwięcej mam ich z Kostaryki. U mnie cena w sprzedaży hurtowej wynosi 6 złotych za sztukę” - opowiada przedstawiciel firmy zajmującej się dystrybucją owoców i warzyw z Opola w województwie opolskim.

Na większości rynków ceny tego owocu zaczynają się od 4 zł za sztukę. Zdarza się natomiast, że cena sięga nawet 10 zł za sztukę. Przykład – na rynku hurtowym w Łodzi jednego ananasa można kupić właśnie za 10 zł. To cena maksymalna. W ubiegłym roku stawki były zbliżone do tegorocznych.

Dystrybutor kontynuuje „Moim zdaniem cena w dużej mierze zależy od naklejki znajdującej się na owocu. Jeżeli na ananasie jest nalepka ‘Del Monte’, to cena takiego ananasa może wynieść 3 złote za sztukę. Jeśli jednak jest naklejka ‘Chiquita’, to ten owoc kosztuje 6 zł sztuka lub więcej. Podobnie jest z bananami. W ich przypadku znowu naklejka robi swoje”.

Najwięcej ananasów sprowadzamy do Polski z Kostaryki. Tylko w 2019 roku importowaliśmy stamtąd 20,4 tys. ton ananasa. Na 2. miejscu uplasowały się Niemcy, a za nimi znalazła się Portugalia. Zarówno w ujęciu ilościowym (tony), jak i wartościowym (cena) w zeszłym roku sprowadziliśmy około 15 procent mniej ananasa w porównaniu z 2018 rokiem.

Słowa kluczowe: ananas
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem