Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Oj, chyba taniej już nie będzie

2014-06-20 12:07

Od pewnego czasu obserwujemy znaczne spowolnienie handlu na rynku bananów. Popyt jest niewielki i sytuacji nawet nie poprawiają niskie ceny, które od pewnego czasu pozostają na dawno nie spotykanym poziomie, oscylującym w granicach 60,00 zł za 18 kg karton. Sezon na owoce krajowe ogranicza zapotrzebowanie na banany do niezbędnego minimum i bardzo utrudnia życie importerom.

Popyt na banany jest nieduży. Krajowe owoce (truskawki, czereśnie), które od pewnego czasu dominują na polskim rynku utrudniają handel. Nie ma chętnych na banany mimo, że ceny owoców są naprawdę na dobrym poziomie. Tak jednak jest co roku i trzeba ten okres letniej posuchy  przeczekać, potem sytuacja wróci do normy – mówi importer z okolicy Warszawy.

A jak obecnie wyglądają ceny? Dziś banany ekwadorskie firm takich jak Favorita, czy Bonita oferowane są przez bezpośrednich importerów w cenach 60,00 – 63,00 zł za 18 kg karton (3,33 – 3,50 zł/kg brutto). W przypadku bananów importowanych z Kolumbii ceny oscylują w przedziale 57,00 – 60,00 zł za 18 kg karton (3,17 – 3,33 zł/kg brutto).

 

 

Słowa kluczowe: banany, cena bananów, import bananów
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE