Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Kup teraz abonament!

Peru: eksport bananów będzie wyższy

Korzystna dla handlu bananami w tym kraju staje się poprawa technologiczna uprawy tego gatunku, a także tendencja zwyżkowa w konsumpcji produktów zdrowych i ekologicznych.

W 2012 roku wartość eksportu bananów z Peru wyniesie 91,6 mln USD (138,0 tys. ton owoców), co zgodnie z szacunkiem Maximixe stanowi 30 proc. wzrost względem poprzedniego sezonu. Wynik ten może być jeszcze wyższy dzięki zamówieniom ze Stanów Zjednoczonych oraz coraz większemu popytowi ze strony rynku europejskiego.

W 2013 roku prognozuje się, że eksport bananów może wzrosnąć nawet o 24,8 proc. i jego wartość może wynieść 114,3 mln USD dzięki rosnącemu zainteresowaniu ekologicznymi bananami ze strony Japonii i Korei, a także dzięki wejściu w życie umowy o wolnym handlu z Unią Europejską.

W pierwszym półroczu tego roku wartość eksportu bananów wyniosła jak dotąd 41,4 mln USD (60,2 tys. ton wyeksportowanych bananów), tj. o 21,5 proc. więcej względem analogicznego okresu roku ubiegłego.  Wynik ten jest efektem zwiększenia zakupów peruwiańskich bananów w Belgii (o 53,9 proc.), Holandii (o 21,6 proc.) i w USA (o 16,2 proc.).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE