Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Borówki wciąż tańsze niż rok temu

2019-09-18 18:32

Polska borówka wysoka jeszcze nie znika z rynku, ale jej podaż coraz wyraźniej się kurczy. Ostatnie pogorszenie pogody niewątpliwie przyspieszy ten proces spadku. To zatem jeszcze nie koniec krajowego sezonu, ale na pewno znalazł się on w swojej końcowej fazie.

A jak wygląda sytuacja cenowa na hurtowym rynku borówki w połowie września? Od końcówki sierpnia ceny borówki wysokiej w polskim hurcie pozostają w trendzie zwyżkowym. Jego dynamika to niemal +54 procent w okresie między 30 sierpnia a chwilą obecną. Aktualne ceny w dużym hurcie to przedział 15,00 – 25,00 zł/kg.

Wzrost ceny o połowę w ciągu nieco ponad dwóch tygodni to sporo, ale i tak obecny poziom cenowy pozostaje niższy niż ten sprzed roku. Przyczyną jest znaczący wzrost produkcji borówki w 2019 roku (rzędu 30 procent r/r), o czym już pisaliśmy na łamach portalu www.fresh-market.pl. Nawet przy wysokim popycie na polską borówkę, tak na rynku krajowy, jak w eksporcie, tak znaczny skok produkcji odbił się wyraźnie na cenach w całym sezonie.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE