Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Przybywa hiszpańskich brzoskwiń i nektarynek

2019-05-22 07:54

Hiszpańskie owoce pestkowe – brzoskwinie i nektarynki, zaledwie kilkanaście dni temu pojawiły się w ofertach polskich importerów. Zresztą kampania w tym roku wystartowała z opóźnieniem, czego powodem była kapryśna pogoda.

Ale jak już się sezon zaczął, to teraz dużo się dzieje. jeśli chodzi o podaż i ceny pestkowych z Hiszpanii. Ta pierwsza rośnie bardzo szybko, a to przekłada się na ceny właśnie. W konsekwencji, tańsze brzoskwinie i nektarynki – a ich ceny są obecnie niższe nawet o połowę od tych na starcie sezonu, stają się coraz mocniejszą konkurencją dla innych owoców, również tych sezonowych.

Układane brzoskwinie w kartonach można obecnie kupić w  hurcie, od bezpośrednich importerów w cenach od 5,00 do 7,00 zł/kg, a na koniec pierwszej dekady maja, gdy owoce te pojawiły się na polskim rynku, było to 6,00 – 9,00 zł/kg. Jeśli chodzi o nektarynki, to w hurtowych ofertach importerów ich ceny spadły z 7,00 – 10,00 zł/kg na 5,00 – 8,00 zł/kg.

Jeszcze bardziej spektakularna przecena dokonała się w detalu, w ofertach sieci handlowych. Ceny hiszpańskich brzoskwiń w kartonach spadły z poziomu 16 – 17 zł/kg do 7 – 9 zł/kg, a nektarynek z 17 – 18 zł/kg do 9 – 10 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE