Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Zaczął się sezon hiszpańskich owoców pestkowych

2020-05-15 10:00

Można wreszcie powiedzieć, że sezon na owoce pestkowe – brzoskwinie i nektarynki z południa Europy, a de facto głównie z Hiszpanii, wreszcie się rozpoczął. Co prawda, z powodu niezbyt korzystnych warunków pogodowych, kampania ma opóźnienie (podobnie zresztą jak rok temu) i na razie podaż tych owoców jest niewielka, ale można je już kupić i w małym hurcie, i w marketach.

Na razie, jeśli chodzi o importowane owoce pestkowe, to oferta południowoeuropejska ogranicz się głównie do Hiszpanii (są jeszcze włoskie morele), a jej cena jest relatywnie wysoka. To oczywiście przekłada się na bardzo ograniczony popyt, bo jest mniej chętnych na tak drogie owoce. Jednak z drugiej strony w tym roku mamy o tyle odmienną sytuację, że bardzo drogie są truskawki importowane, co ofertę pestkowych nieco uatrakcyjnia.

Układane brzoskwinie w kartonach można obecnie kupić w małym hurcie, od bezpośrednich importerów w cenach od 6,00 do 8,00 zł/kg. Nektarynki mają nieco wyższe ceny. Od 6,00 do 9,00 zł/ kg. W małym hurcie ceny brzoskwiń to od 6,00 do 10,00 zł/kg, tak samo jak nektarynek. Jest to poziom bardzo zbliżony do tego z analogicznego okresu zeszłego roku (na Broniszach ceny są identyczna jak rok temu. Na ceny bardziej „przyjazne” konsumentom trzeba będzie poczekać, jak zwykle, do lata.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE