Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Francja: produkcja czereśni wyższa jak rok temu

Szacuje się, że produkcja czereśni we Francji będzie w bieżącym, 2013 roku wyższa jak rok temu. Francuski urząd statystyczny przy Ministerstwie Rolnictwa poinformował, że wstępne szacunki mówią w tym roku o produkcji na poziomie 47,0 tys. ton, czyli aż o 56 proc. więcej jak przed rokiem i o ok. 10 proc. więcej w porównaniu do średniej z 5 ostatnich lat.

Jest to prognoza z początku maja i nie jest ona jeszcze ostateczna, ponieważ mogą do samego zbioru wydarzyć się jeszcze różnego rodzaju anomalia pogodowe, które zaważą na ostatecznych szacunkach.

Duży wzrost produkcji zapowiada się w regionie Rodan-Alpy – o ok. 97 proc. względem ubiegłego roku, jednak już widać, że zbiory w tym rejonie będą opóźnione o około 15 dni w stosunku do roku poprzedniego. W regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże wzrost produkcji będzie na poziomie 39 proc., a w regionie Langwedocja-Roussillon oczekuje się zbiorów nieco większych jak rok temu – o 5 proc., a opóźnienie w zbiorach może wynieść 1-2 tygodni. W regionie Midi-Pyrénées szacuje się, że wielkość produkcji będzie znacznie większa jak rok temu i wyniesie  aż + 130 proc. Opóźnienie w zbiorach będzie natomiast podobne jak w większości regionów Francji – około 15 dni.

 

 

Słowa kluczowe: czereśnie, produkcja czereśni
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE