Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Będzie taniej?

2016-08-29 14:39

W ubiegłym roku, pomimo embargo oraz bardzo wysokiej podaży sezon rozpoczął się bardzo przyzwoicie, a ceny osiągały wysoki pułap. Pierwsze Lobo oraz Cortland w kalibrze 70+ skupowane były na początku września w cenie od 1,00 do 1,20 zł za kilogram, a Szampion, który pojawił się w drugiej połowie września w cenie od 0,90 do 1,10 zł za kilogram. Za pierwsze jabłka odmiany Gala w kalibrze 65+ można było dostać od 1,30 do 1,50 zł za kilogram, a paskowane sporty Gali dochodziły do 1,80 zł za kilogram.

Tak było rok temu, niestety w tym roku eksporterzy mówią wyraźnie, że na takie ceny nie ma co liczyć. W tym roku już dziś widać, że sezon będzie dużo słabszy - popyt na jabłka mniejszy, a ten ogrom owoców na rynku ciężko będzie zagospodarować, dlatego ceny także będą dużo niższe.

Na ile mogą w takim razie liczyć sadownicy? Najbardziej optymistyczne prognozy mówią o cenach na poziomie 0,70 - 0,90 zł za kilogram w przypadku czerwoniaków 70+, są jednak i tacy, którzy uważają, że ceny będą na poziomie zalewie 0,60 zł za kilogram. W przypadku Gali optymistyczna wersja mówi o cenach na poziomie 1,00 czy 1,20 zł za kilogram, niektórzy jednak uważają, że ceny Gali nie przekroczą nawet złotówki.

Niezależnie od prognoz - tych mniej czy bardziej optymistycznych, wygląda na to, że w tym roku będzie dużo taniej niż w poprzednim sezonie.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE