Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Co z tą Galą?

2012-03-20 17:49
Źródło: fresh-market.pl (KZ)

Ceny Gali spadły, a pod koniec minionego tygodnia część firm zaprzestała jej skupu całkowicie. Już się wydawało, że producenci Gali będą mieli spore problemy z jej zbytem, a jednak...

Minęło kilka dni i znów Gala jest kupowana, można wręcz powiedzieć, że przez niektórych eksporterów poszukiwana. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się czerwone jej sporty, takie jak Gala Must i Gala Royal.

Czym spowodowany jest ten nagły wzrost zainteresowania Galą? Spadkiem cen, oczywiście. Rosyjscy odbiorcy szukając najlepszych ofert analizują ceny jabłek w całej Europie. Do tej pory polska Gala kupowana od producentów w cenie powyżej 2,00 zł/kg była droższa od tej z zachodniej Europy. Po zeszłotygodniowych obniżkach znów nasza Gala jest cenowo atrakcyjniejsza od włoskiej, czy niemieckiej. Jak się okazuje nie ma przy tym znaczenia, że Gala z Włoch jest lepszej jakości – dla rosyjskich odbiorców najbardziej liczy się cena.

Na razie sadownicy otrzymują za Galę w kalibrze 70+ od 1,70 do 1,80 zł/kg netto i ładnie wybarwione owoce można bez problemu sprzedać.

Jaki będzie następny ruch Włochów i Niemców, zobaczymy.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE