Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Golden Delicious – średni popyt

2012-12-18 11:02

Zainteresowanie jabłkami ostygło na początku grudnia i na razie nie widać by w tej materii miała nastąpić jakakolwiek zmiana. Eksporterzy są jednak spokojni, wiedzą, że w listopadzie i w pierwszych dniach grudnia do Rosji trafiło tak dużo jabłek, że przestój był do przewidzenia.

Rosja to nie czarna dziura, do której wszystko wpada i znika. Jabłka jadące do Rosji muszą być sprzedane zanim znów spłynął do nas kolejne zamówienia, a rosyjscy konsumenci nie żywią się przecież tylko nimi – mówi eksporter z okolic Grójca. Mamy obecnie zamówienia, głównie na miks odmian czerwonych, na Galę i na Golden Deliciousa, ale w porównaniu z listopadem jest ich znacznie mniej – dodaje eksporter.

Ograniczony popyt na jabłka wpływa na ceny owoców. Golden Delicious, którego podwyżki cenowe notowano na przełomie listopada i grudnia od tamtej pory pozostaje w tych samych cenach. Golden Deliciousa z chłodni, dobrej jakości w kalibrze 70+ skupowany jest od 1,40 do 1,60 zł/kg netto. Drobniejszego Golden Deliciousa, w kalibrze 65+ skupują niektóre firmy, płacąc za niego do 1,20 – 1,30 zł/kg. Za zielone Mutsu w kalibrze 75+ można obecnie dostać od 1,30 do 1,50 zł/kg netto.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE