Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Jabłko przemysłowe – pogłoski się potwierdziły

2019-10-28 13:00

Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu na łamach portalu fresh-market.pl (patrz tutaj), przez chwilę w handlu jabłkiem do przetwórstwa zrobiło się dość spokojnie. Ceny w skupach dobiły do pułapu 0,60-0,63 zł/kg i na chwilę stanęły. Wśród sadowników zdawał się dominować optymizm. Wielu oczekiwało stabilizacji cen na tym poziomie, a też i niemała liczba producentów jabłka mówiła, że „teraz, gdy kończy się przemysł z bieżącego zbioru, ceny powinny jeszcze wzrosnąć”.

Ale skup jabłka przemysłowego to specyficzny segment rynku świeżych owoców i potrafi dziać się na nim rzeczy niezwykłe. W końcówce zeszłego tygodnia pojawiły się pogłoski o możliwym spadku cen. Pisaliśmy o tym, że nagle przed zakładami pojawiły się duże kolejki dostawców, jakby jabłka na przemysł było bardzo dużo.

I jeszcze w piątek i sobotę przyszło potwierdzenie. Zakłady zaczęły obniżkę. Teraz na skupach ceny zeszły do poziomu 0,50-0,55 zł/kg, Czyli o minimum 5 groszy na kilogramie. A mówi się, że to nie koniec i będzie jeszcze o 0,05 zł/kg taniej. Czy i te pogłoski się potwierdzą? I przede wszystkim jak długo utrzymają się niższe ceny? Bo przypomnijmy, to już trzecie taka próba od września.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE