Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Jakość polskich jabłek

2012-12-12 10:18

Najciekawsze spotkania branżowe sadowników w tym roku to m.in. konferencje w Lublinie, Sandomierzu, w Wielkiej Nieszawce, Grójcu i międzynarodowe spotkanie sadowników zorganizowane na Ukrainie, w Umaniu.

W Lublinie tematem przewodnim był eksport owoców. Polska jest trzecim na świecie producentem jabłek. W Europie co czwarte jabłko pochodzi z naszego kraju – wypierają one owoce z zachodniej Europy. W tle jako potencjalny rynek zbytu zarysowują się delikatnie Chiny.

Natomiast na spotkaniach w Lublinie i Grójcu zwrócono uwagę sadowników na jakość owoców, która jest kluczem do zwiększenia ich eksportu. Nadal połowa jabłek produkowanych w Polsce, to jabłka przemysłowe o niskiej jakości. Dlatego najważniejszym zadaniem plantatorów w ciągu najbliższych lat będzie właśnie szczególna dbałość o jakość owoców i zmiana struktury ich produkcji – relacjonuje serwis rolnicy.pl.

Dr Zofia Płuciennik podczas spotkania na Kujawach omówiła temat owocówek i zwójkówek, przeprowadzając analizę ochrony sadów w 2012 roku. Ta grupa szkodników w największym stopniu decyduje o jakości uzyskiwanego plonu i wymaga corocznego zwalczania.
 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE