Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Jest już Piros i Paulared na rynku

2012-07-23 10:45

Odmiany Paulared oraz Piros stanowią lepszy jakościowo w porównaniu do Early Geneva towar nadający się na eksport, dlatego coraz więcej firm eksportowych próbuje kupować pierwsze jabłka tych odmian. Niestety jak na razie na rynku nie ma wystarczającej ilości tych jabłek. Prawdziwy wysyp Pirosa powinien rozpocząć się za jakiś tydzień, Paulareda zaś za około dwa tygodnie. Jak na razie mniejsze ilości towaru trafiają głównie na lokalne giełdy. Jabłka eksportowe kupowane są sporadycznie.

Ceny jabłek Paulared i Piros w firmach eksportowych są zbliżone do cen jabłek Early Geneva. Różnica polega jedynie na kalibrze owoców. W przypadku Early Geneva od 1,80 do 2,00 zł/kg można dostać za owoce w kalibrze 65+, w przypadku ww. odmian te same pieniądze można wziąć za jabłka 70+. W przypadku drobniejszych jabłek zależność jest taka sama. Jabłka Early Geneva kupowane są w cenie 1,40 – 1,60 zł/kg, zaś w przypadku Pirosa i Paulareda tą samą kwotę eksporterzy płacą za owoce w kalibrze 65+.

Na giełdach jabłka Piros oraz Paulared osiągają ceny od 20,00 do 45,00 zł za skrzynkę (1,33 – 3,00 zł/kg) w zależności od jakości i kalibru owoców.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE